Pozvánka na přednášku s Radkem Pechem, bývalým velvyslancem ČR na Ukrajině
Pozvánka na přednášku s Radkem Pechem, bývalým velvyslancem ČR na Ukrajině
Srdečně vás zveme na přednášku s bývalým velvyslancem ČR na Ukrajině a současným ředitelem Sekce evropské, Radkem Pechem, která se uskuteční ve středu 4. března od 15:30 hodin v místnosti C321 v Areálu Jinonice.
Radek Pech působí na Ministerstvu zahraničních věcí od roku 1992. V devadesátých letech působil nejprve na odboru analýz a plánování, poté se stal ředitelem třetího teritoriálního odboru. Během své dosavadní kariéry působil jako velvyslanec na několika evropských úřadech: od roku 1997 vedl zastoupení České republiky ve Finsku a v Estonsku, dále pak byl velvyslancem v Rumunsku a v Moldavsku (2002-2006), Litvě (2010-2014), Dánsku (2017-2023) a na Ukrajině (2023-2025). V ústředí MZV zastával několik ředitelských postů: postupně vedl odbor koordinace a institucí EU, odbor všeobecných záležitostí EU, kabinet ministra a nakonec odbor států severní a východní Evropy. V roce 2017 se stal zástupcem náměstka ministra pro řízení sekce evropské.