Open Day

Den otevřených dveří IMS 2023

BAKALÁŘSKÉ STUDIUM

Milé uchazečky, milí uchazeči,

srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří pro zájemce o bakalářské studium, který letos konečně opět proběhne prezenční formou v budově FSV na adrese Pekařská 16, v místnosti 205 (2. patro vlevo). Tentokrát máte unikátní možnost zúčastnit se v jedno odpoledne Dne otevřených dveří hned tří institutů - našeho, ISS a IPS.

Program našeho institutu proběhne od 13:00 do 14:10. Následně budeme k dispozici pro další dotazy ve vedlejších účebnách.

Těšit se můžete i na naše studenty ze studentského spolku SIMS, kteří s Vámi budou rádi sdílet své zkušenosti a tipy.

Více informací naleznete na Facebookové události.

Více informací o jednotlivých studijních programech naleznete zde.

Pokud se přijímacího řízení bojíte, nabízíme i letos unikátní možnost zúčastnit se bezplatného přípravného kurzu. Pokud na konci kurzu úspěšně absolvujete závěrečný test, bude Vám přijímací řízení prominuto. Více informací o kurzech naleznete zde.


MAGISTERSKÉ STUDIUM

Milé uchazečky, milí uchazeči,

Ve středu 25. 1. proběhne také od 10:00 den otevřených dveří magisterských programů online. V rámci něj si budete moci poslechnout úvodní slovo ředitele institutu a představení jednotlivých programů. Následovat bude rozhovor se studentem magisterského studia. Ptát se budeme na to, co studium obnáší, jaké jsou jeho plusy a mínusy, jak vyjet do zahraničí apod. Poté bude prostor především pro Vaše dotazy.

Program proběhne online přes platformu ZOOM zde.

Více informací naleznete na Facebookové události.

Den otevřených dveří IMS 2022

Vážené uchazečky, vážení uchazeči,
děkujeme všem, kteří se našeho online Dne otevřených dveří zúčastnili. Pokud jste jej nestihli, nabízíme možnost ho zhlédnout zpětně.

Záznam prezentace bakalářských programů naleznete zde.

Záznam prezentace magisterských programů naleznete zde.

IMS Virtual Open Day 2021

The Virtual Open Day gives the opportunity to chat with programme coordinators, academics, students, alumni and to have all the questions answered online.

It gives the chance to find out what it’s like to study at the Institute of International Studies, it provides more information on individual degree programmes, and outlines what makes IMS unique. The Virtual Open Day also offers the opportunity to hear from our student ambassadors and alumni to find out about their experiences as a student.

Our support team will be available for you to speak with, helping to cover all your questions.

When: Wednesday; January 20, 2021; 14:00 (UTC+1) 

Where: Online via Zoom (https://bit.ly/3nx151K)

Schedule:

- Presentation of the Institute of International Studies, Faculty of Social Sciences, Charles University

- Introduction of the Bachelor's and Master's programmes

- Experiences of the students and alumni

- Q&A

Facebook event: https://www.facebook.com/events/230104441835465

IMS Open Day 2020

IMS opened its doors for candidates on Tuesday 21 January 2020 from 10:00 (bachelor's degree programs) and 13:30 (master's degree programs).

Applicants learned about study programs and study opportunities abroad from IMS director Tomáš Nigrin and the guarantor of the bachelor program Territorial Studies by Jiří Vykoual. Student Self-government Authority Chairman (SIMS) Nick Omorodion told applicants about rich student life at IMS and student events.

During the break, the applicants could refresh themselves with prepared drinks and pizza. This was followed by the opportunity to get acquainted with IMS graduates and their further careers, as well as to learn about work opportunities in selected organizations and institutions (speed dating with representatives of leading institutions and companies).

It was followed by an afternoon program, which was devoted to applicants for master and doctoral studies at IMS. 

We look forward to seeing you again in January 2021!

Archives

Check out the IMS Open Day programme here:

2020

2019