Věda a výzkum

Věda a výzkum na IMS

Členové institutu v rámci výzkumného záměru FSV a v řadě dalších českých a evropských grantů rozvíjejí teorii, metodologii a empirický výzkum ve všech hlavních oblastech společenských věd.​

Institut vydává vlastní časopis Studia Territorialia, což je recenzovaný akademický časopis pokrývající teritoriální studia.

Do vědecké činnosti institutu se zapojují i studenti jako asistenti nebo řešitelé, případně jako hlavní řešitelé v projektech GAUK.​​​​​​

Výzkumné projekty

Publikace institutu

Aktuality

 • Nový projekt na IMS podpořený Rockefeller Brothers Fund

  Gratulujeme dr. Miroslavu Kunštátovi a týmu výzkumníků Martinu Vidlákovi, Petru Buriánkovi a Pavel Seifterovi k zisku grantu "Vaclav Havel’s Foreign Policy and its Ethical Dimension" podpořeného Rockefeller Brothers Foundation.

 • Výzva k podání přihlášky: Marie Sklodowska-Curie Action

  Institut mezinárodních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze hledá vynikající výzkumné pracovníky pro hostování v rámci programu EU Marie Sklodowska-Curie Action.

 • Lokální knihovny v digitální éře jako nástroj k integraci dětí migrantů

  V minulém roce byl úspěšně ukončen projekt Ondřeje Klípy "Lokální knihovny v digitální éře jako nástroj k integraci dětí migrantů", který byl na IMS díky podpoře TA ČR řešen v období od 1. 7. 2020 do 30. 6. 2023.

 • Nový projekt UNCE na IMS

  Gratulujeme prof. Tomáši Weissovi a týmu výzkumníků z FSV, FF a PrF k zisku projektu "Pražské centrum pro výzkum míru II." ve výzvě univerzitních výzkumných center (UNCE).

 • Nový projekt GAČR na IMS

  Gratulujeme doc. Tomáši Nigrinovi k zisku nového projektu! Doc. Nigrin od ledna pracuje na novém projektu Propojeno zbraněmi: Středoevropské zbrojní odvětví, 1954 - 1994. Projekt srovnává produkční a distribuční strategie v Rakousku a Československu a mapuje síť aktérů a vzájemnou infrastrukturní propojenost.

 • Workshop "Rethinking Area Studies for the 21st Century"

  Institut mezinárodních studií v rámci oslav 30. výročí svého založení pořádá 20. a 21. května speciální workshop "Rethinking Area Studies for the 21st Century". Do 20. ledna 2024 máte možnost zaslat svou přihlášku a návrh abstraktu vašeho příspěvku.