Katedra ruských a východoevropských studií

NEWSLETTER KRVS

Newsletter KRVS

Facebook KRVS

Sledujte nás také na:

Aktuality

 • Kulatý stůl "What do we mean by Slow Memory?"

  Připojte se ke kulatému stolu s členkami sítě EU COST Action Slow Memory Joannou Wawrzyniak a Teou Sindbæk Andersen ve středu 8. března od 9:30 přes platformu ZOOM. Moderovat bude naše Kateřina Králová, vedoucí Výzkumného centra paměťových studií.

 • Výzkumné centrum malých států: diskuze s Prof. Dr. Afrimem Krasniqi

  Výzkumné centrum malých států Vás zve na diskuzi s prof. dr. Afrimem Krasniqi na téma "A 'Proactive' Small Albanian State in the Western Balkans: Albanian's External Positions and Internal Challenges since 2013", která se uskuteční v pátek, 17. 2. od 14:00 na Hollaru.

 • Pozvánka na představení knihy a následnou diskuzi - Sto let česko(slovensko)-albánských vztahů

  Institut mezinárodních studií společně s European Politics and Society (EPS) spolu s Albánským velvyslanectvím v Praze a Knihovnou Václava Havla Vás zvou na křest knihy Sto let česko(slovensko)-albánských vztahů ve čtvrtek 16. 2. 2022 od 19:00 v Knihovně Václava Havla.

 • Pozvánka na představení knihy a následnou diskuzi

  Srdečně zveme ve spolupráci s Institutem komunikačních studií a žurnalistiky a Rádiem Svobodná Evropa na představení knihy a diskuzi "Saying No To War: 40 Stories of Russians Who Oppose the Russian Invasion of Ukraine". Diskuze proběhne ve čtvrtek, 15. prosince, od 17:30, v budově Hollar (v místnosti č. 215).

 • Pozvánka: Orthodox Churches and the Public Arena Today

  Srdečně Vás zveme na přednášku Karin Hofmeisterové, vyučující na IMS, která na podzim úspěšně obhájila svou disertační práci, a která obdržela prestižní grant Claims Conference. Ve čtvrtek, 8. 12. od 18:30 zodpoví všechny Vaše dotazy ohledně ortodoxních církví a povypráví o tom, jak se angažují v politice paměti.

 • Pozvánka na diskuzi s prof. Philippem Therem

  Srdečně zveme na diskuzi s profesorem Philippem Therem, působícím na Univerzitě ve Vídni. Diskuze je pořádána v souvislosti s publikováním nového vydání knihy prof. Thera v Nakladatelství Karolinum - Jiný konec dějin: Eseje o velké transformaci po roce 1989. Debata proběhne 7. prosince od 11:00 v Pekařské 16, v místnosti č. 114.