Katedra ruských a východoevropských studií

NEWSLETTER KRVS

Newsletter KRVS

Facebook KRVS

Sledujte nás také na:

Aktuality

 • 4EU+ Emerging Leaders Workshop

  V souvislosti s probíhajícím konfliktem na Ukrajině uspořádali Jiří Kocián a Klára Kosová za asistence Valentyna Shkriby workshop Emerging Leaders, jehož cílem bylo inspirovat a propojit nastupující generaci ukrajinských lídrů.

 • Terénní výzkum v Horním Slavkově

  Akademici z Institutu mezinárodních studií FSV UK ve spolupráci s kolegy ze Lvovské národní univerzity provedli terénní výzkum v městečku Horní Slavkov v Karlovarském kraji. Hlavním zájmem vědců byla Integrace ukrajinských dětí uprchlíků a nezletilých vnitřně vysídlených osob v komparativní perspektivě České republiky a Ukrajiny.

 • Kulatý stůl "Small States and Great Powers"

  V pátek, 18. listopadu, se uskutečnil kulatý stůl na téma "Small States and Great Powers", který byl součástí projektu NAWA Chair Days: Observing Complexity in Turbulent Times. Kulatého stolu se zúčastnil i Adrian Brisku, vedoucí jednoho z našich výzkumných center.

 • Odborný článek Hachsharot in Greece, 1945 – 1949: Camps or vocational centers?

  Kateřině Králové, vedoucí Výzkumného centra paměťových studií a člence Katedry ruských a východoevropských studií, vyšel článek Hachsharot in Greece, 1945 – 1949: Camps or vocational centers? v recenzovaném časopisu Quest. Issues in Contemporary Jewish History.

 • Online přednáška "The war as a human experience"

  Ukrajinský filozof a novinář Volodymyr Jermolenko se podělí o své zkušenosti a úvahy o tom, co se děje s Ukrajinou od počátku konfliktu. 8. listopadu, od 18:00 online na Youtube.

 • Mimořádný úspěch grantové žádosti - Claims Conference

  Naší čerstvé absolventce doktorského studijního programu Mezinárodní teritoriální studia, Karin Hofmeisterové, byl udělen prestižní grant organizace Claims Conference na financování výuky.