Uchazeči

Co jsou teritoriální studia

Teritoriální studia usilují o shrnutí obecné problematiky politických, kulturně-historických, ekonomických, právních a společenských aspektů vývoje vybraných teritorií. Severní Amerika, západní Evropa, německy mluvící země, středovýchodní Evropa, Balkán a postsovětský prostor představují hlavní zkoumané geografické a geopolitické celky. Studenti mají v průběhu studia možnost setkat se s mnohými disciplínami a vědními oblastmi od soudobých dějin, aktuálního politického a společenského dění, mezinárodních vztahů až po kolektivní paměť a orální historii.

TERMÍNY PRO PODÁVÁNÍ PŘIHLÁŠEK

28. 2. 2023 

pro bakalářské studijní programy a obory

31. 3. 2023

pro magisterské studijní programy a obory

30. 4. 2023

pro doktorské studium a studium v AJ

Odkazy

Aktuality

 • Den otevřených dveří

  Srdečně zveme všechny zájemce o studium u nás na Den otevřených dveří, který proběhne ve středu 25. ledna. Dopoledne proběhne online rozhovor se studentem a Q&A pro zájemce o magisterské studium, odpoledne pak klasický prezenční program pro zájemce o bakalářské studium.

 • Studuj doktorát na IMS FSV UK

  I v letošním roce Institut mezinárodních studií nabízí dva doktorské studijní programy - Mezinárodní teritoriální studia a Moderní dějiny. Nepropásněte možnost se přihlásit a studovat dál u nás. Deadline pro podání přihlášek byl stanoven na 30. dubna 2023.

 • Den na FSV UK

  ​Zajímá Tě, co obnáší studium na #FSVUK? I letos ti fakulta přináší online formát Dne otevřených dveří. Streamování je připravené na celý den, stačí si tak vybrat část programu, která Tě zajímá a pohodlně se usadit. Program našeho institutu proběhne od 14:45.

 • Přípravné kurzy na bakalářské programy Teritoriální studia a Česko-německá studia

  Vážené uchazečky, vážení uchazeči, rádi bychom Vás informovali, že bylo otevřeno přihlašování do přípravných kurzů pro studijní programy Teritoriální studia (prezenční i distanční) a Česko-německá studia.

 • Dodatečné přijímací řízení: Moderní dějiny a Modern History

  Milé uchazečky, milí uchazeči, rádi bychom Vás informovali o vypsání dodatečného kola přijímacího řízení do doktorských studijních programů Moderní dějiny a Modern History. Deadline pro podání přihlášek byl stanoven na 4. září 2022.

 • Навчання в інституті // Studium na IMS

  Таким чином ми хочемо запропонувати українським студентам територіальній студій, історії, політології, міжнародних відносин, новітньої історії та інших орієнтованих наук, для Українських студентів які наразі не можуть продовжити навчання у рідному університеті, але можуть навчатися у нас.