Uchazeči

Co jsou teritoriální studia

Teritoriální studia usilují o shrnutí obecné problematiky politických, kulturně-historických, ekonomických, právních a společenských aspektů vývoje vybraných teritorií. Severní Amerika, západní Evropa, německy mluvící země, středovýchodní Evropa, Balkán a postsovětský prostor představují hlavní zkoumané geografické a geopolitické celky. Studenti mají v průběhu studia možnost setkat se s mnohými disciplínami a vědními oblastmi od soudobých dějin, aktuálního politického a společenského dění, mezinárodních vztahů až po kolektivní paměť a orální historii.

TERMÍNY PRO PODÁVÁNÍ PŘIHLÁŠEK

naleznete ZDE.

Odkazy

Aktuality

 • Dodatečné přijímací řízení: Moderní dějiny a Modern History

  Milé uchazečky, milí uchazeči, rádi bychom Vás informovali o vypsání dodatečného kola přijímacího řízení do doktorských studijních programů Moderní dějiny a Modern History. Deadline pro podání přihlášek byl stanoven na 4. září 2022.

 • Навчання в інституті // Studium na IMS

  Таким чином ми хочемо запропонувати українським студентам територіальній студій, історії, політології, міжнародних відносин, новітньої історії та інших орієнтованих наук, для Українських студентів які наразі не можуть продовжити навчання у рідному університеті, але можуть навчатися у нас.

 • Studuj doktorát na IMS!

  I v letošním roce Institut mezinárodních studií nabízí dva doktorské studijní programy - Mezinárodní teritoriální studia a Moderní dějiny. Nepropásněte možnost se přihlásit a studovat dál u nás. Deadline pro podání přihlášek byl stanoven na 30. dubna 2022.

 • Studuj u nás!

  Milé uchazečky, milí uchazeči, rádi bychom Vám touto cestou připomněli, že již příští pondělí, 28. 2., se uzavírají přihlášky na naše bakalářské a magisterské studijní programy vyučované v češtině. 

 • Pozvánka: Den otevřených dveří - anglojazyčné programy

  Přijměte naše srdečné pozvání na virtuální den otevřených dveří anglo-jazyčných programů Institutu mezinárodních studií FSV UK, který se bude konat v pondělí 24. 1. 2022 od 13:00 přes platformu ZOOM.

 • Pozvánka: online Den otevřených dveří

  Srdečně Vás zveme na online Den otevřených dveří českých bakalářských a magisterských programů Institutu mezinárodních studií, který se bude konat 18. 1. 2022 v 10:00 a 12:00 přes platformu ZOOM.