Uchazeči

Co jsou teritoriální studia

Teritoriální studia usilují o shrnutí obecné problematiky politických, kulturně-historických, ekonomických, právních a společenských aspektů vývoje vybraných teritorií. Severní Amerika, západní Evropa, německy mluvící země, středovýchodní Evropa, Balkán a postsovětský prostor představují hlavní zkoumané geografické a geopolitické celky. Studenti mají v průběhu studia možnost setkat se s mnohými disciplínami a vědními oblastmi od soudobých dějin, aktuálního politického a společenského dění, mezinárodních vztahů až po kolektivní paměť a orální historii.

TERMÍNY PRO PODÁVÁNÍ PŘIHLÁŠEK

28. 2. 2023 

pro bakalářské studijní programy a obory

31. 3. 2023

pro magisterské studijní programy a obory

30. 4. 2023

pro doktorské studium a studium v AJ

Odkazy

Aktuality

 • Nová subspecializace programu MAS: Izrael a Blízký východ

  Magisterský studijní program Master in Area Studies nyní nabízí novou subspecializaci zaměřenou na Izrael a Blízký východ. Tato specializace pomáhá studentům porozumět politice a společnosti v Izraeli a na Blízkém východě se zaměřením na konflikty a spory v regionu.

 • Dny otevřených dveří studijních programů vyučovaných v AJ

  IMS nabízí studijní programy vyučované v angličtině na všech úrovních studia (B.A., M.A. a Ph.D). Podívejte se na naše virtuální dny otevřených dveří, které se konají 27. března (M.A.) a 4. dubna (B.A.), seznamte se s našimi programy a vyberte si ten pravý pro Vás. 

 • Přípravné kurzy pro bakalářské studijní programy

  Vážené uchazečky, vážení uchazeči, rádi bychom Vás informovali, že bylo otevřeno přihlašování do přípravných kurzů pro studijní programy Teritoriální studia (prezenční i distanční) a Česko-německá studia.

 • Den otevřených dveří 2024

  Srdečně Vás zveme den otevřených dveří našeho Institutu mezinárodních studií a Institutu sociologických studií a Institutu politologických studií, který se uskuteční 24. 1. 2024 od 13:00 v areálu Jinonice v aule C117. Těšíme se na Vás!

 • Den otevřených dveří

  Srdečně zveme všechny zájemce o studium u nás na Den otevřených dveří, který proběhne ve středu 25. ledna. Dopoledne proběhne online rozhovor se studentem a Q&A pro zájemce o magisterské studium, odpoledne pak klasický prezenční program pro zájemce o bakalářské studium.

 • Studuj doktorát na IMS FSV UK

  I v letošním roce Institut mezinárodních studií nabízí dva doktorské studijní programy - Mezinárodní teritoriální studia a Moderní dějiny. Nepropásněte možnost se přihlásit a studovat dál u nás. Deadline pro podání přihlášek byl stanoven na 30. dubna 2023.