13. ročník Studentské konference k Balkánu

kino

13. ročník Studentské konference k Balkánu

Konference se může aktivně zúčastnit vysokoškolský student (bakalář, magistr, doktorand) a vystoupit se svým vlastním odborným příspěvkem v anglickém jazyce na jakékoliv téma týkající se balkánských zemí (např. jejich kultury, politické a ekonomické situace, důležitých historických momentů, regionálních i mezinárodních vztahů).

Nejkvalitnější, nejzajímavější a zároveň odborně nejhodnotnější práce bude odměněna ve výši 15 000,- Kč. Vítězná částka je určena na náhradu nákladů spojených se studijní cestou do některé z balkánských zemí. Zároveň bude vítězi nabídnuta odborná konzultace redakce odborného časopisu Mezinárodní vztahy.

Jednotlivé práce budou hodnoceny odbornou porotou. V případě zájmu prosíme studenty o zaslání příspěvku do 22. dubna 2019  na e-mailovou adresu (bozkova@iir.cz). Samotný příspěvek/vystoupení na konferenci je nutné koncipovat v rozmezí 10 minut (PPT prezentace je vítaná, nikoliv nutná). Po skončení každé prezentace proběhne krátká diskuze.

Paralelně se studentskou konferencí proběhne odborná konference k Balkánu „The Western Balkans at the Crossroads: One Year Later.” Program bude brzy zveřejněn na stránkách www.iir.cz