FSV UK

 • Alumni setkání IMS 2024

  Dovolujeme si pozvat na tradiční setkání absolventů, které proběhne v úterý 28. 5. 2024 od 18:00 hod v Pavilonu Grébovka v Havlíčkových sadech. Letošní setkání je mimořádné, protože IMS slaví 30 let od svého založení. 

  Více informací
 • 4EU+ Workshop

  Srdečně zveme na workshop "Working with Wartime Testimonies: Practical Workshop in Digital Humanities", který se uskuteční 24. a 25. května za podpory aliance univerzit 4EU+. Těšíme se na Vás!

  Více informací
 • PRAVIDCO 2025

  Centrum vizuální historie Malach pořádá konferenci Prague Visual History and Digital Humanities Conference (PRAVIDCO 2025) společně s IMS a jeho výzkumnými centry (C4DHI a RCMS). 

  Více informací
 • Výstava

  Srdečně zveme k prohlédnutí výstavy "Dánští Židé v Terezíně", která bude v areálu Jinonice vystavena od 2. 5. do 20. 6. 2024. Oficiální setkání nad výstavou proběhlo v úterý 7. 5. 2024 od 16:00.

  Více informací

Aktuality Přejít na aktuality

ŽIVOT NA INSTITUTUVíce o institutu

 • SIMS

  SIMS je neformální sdružení studentů IMS, jehož úkolem je řešit problémy studentů, de facto překlenout pomyslnou propast mezi nimi a vyučujícími. Další činnost SIMSu spočívá v organizaci tradičních společenských a vzdělávacích akcí (nejen) pro studenty IMS. Mezi tyto akce patří například Welcome party, vánoční besídka, souboj ročníků, karaoke party, parník IMS, přednášky k aktuálním tématům nebo seznamovák pro první ročníky bakalářských programů.

 • Studium v zahraničí

  Program Erasmus+ je určen pro studenty všech studijních oborů bakalářských, magisterských i doktorských studijních programů IMS. Zároveň Erasmus+ mohou každoročně využívat i akademičtí pracovníci IMS. Je možné vyjíždět na dohody uzavřené samotným institutem, ale také v rámci dohod uzavřených Oddělením zahraničních styků (OZS) FSV. Lze také využívat další nabídky na výměnné zahraniční pobyty na základě mezifakultních dohod nebo meziuniverzitních dohod.

 • ALUMNI

  IMS si cení svých absolventů a rád se s nimi potkává na tradičním setkání v Grébovce. I tento rok bychom Vás rádi pozvali na toto setkání absolventů a vyučujících IMS, které se uskuteční 28. května 2024 od 18:00 hod v restauraci Pavilon Grébovka v Havlíčkových sadech. Budeme moc rádi, když si toto datum poznamenáte do svých kalendářů a dorazíte. Na setkání společně slavíme významné 30. výročí fungování našeho institutu.