Hostující výzkumník dr. Paolo Pizzolo

V říjnu na našem institutu a v rámci výzkumného centra "Small nation(-states)" přivítáme hostujícího výzkumníka dr. Paola Pizzola z Jagellonské univerzity v Krakově.

Dr. Pizzolo během svého pobytu představí mnohostranné aspekty chování malých států/národů vůči čínskému vzestupu v Indopacifiku se zaměřením na zahraničněpolitické strategie malých států a konkrétní případové studie, včetně Singapuru, Kambodži a Novém Zélandu. Nedávno vyšla část jeho výzkumu o malých státech v Indopacifiku s případovými studiemi Laosu, Malediv, Bruneje, Papuy-Nové Guineje a tichomořských ostrovních zemí v publikaci Routledge Handbook of Indo-Pacific Studies (2023).

Dr. Pizzolo vystoupí v rámci výzkumného semináře IMS v pondělí 23. 10. Více informací naleznete zde