Kulatý stůl "What do we mean by Slow Memory?"

slow memory

Kulatý stůl "What do we mean by Slow Memory?"

Připojte se ke kulatému stolu s členkami sítě EU COST Action Slow Memory Joannou Wawrzyniak (Varšavská univerzita a Centrum pro výzkum sociální paměti) a Teou Sindbæk Andersen (Kodaňská univerzita). Moderovat bude naše Kateřina Králová.

Kdy: ve středu 8. března od 9:30

Kde: online přes ZOOM

Tato akce je součástí kurzu (otevřeného veřejnosti) vyučovaného v rámci sítě 4EU+, který představuje hlavní koncepty a přístupy v rámci paměťových studií. Na základě případových studií z různých evropských zemí a regionů se kurz zabývá různými způsoby vzpomínání na komplikovanou evropskou minulost a zkoumá, jak tyto formy vzpomínání ovlivňují život, politiku a kulturu v současné Evropě.

Vyučují jej špičkoví akademičtí odborníci na paměťová studia z partnerských univerzit programu 4EU+ a akce COST Slow Memory.

Tato setkání organizují vedoucí a členové Výzkumného centra pro paměťová studia - Kateřina Králová, Jiří Kocián, Klára Kosová a Rose Smith.

Více informací naleznete na facebookové události.