Soutěž vysoce kvalitních monografií na UK - Tomáš Nigrin

Univerzita Karlova zveřejnila výsledky letošního kola soutěže vysoce kvalitních monografií. Za FSV UK se umístily 2 publikace.

Na sdíleném 9. - 10. místě se umístila monografie ředitele IMS doc. Tomáše Nigrina s názvem The Rise and Decline of Communist Czechoslovakia´s Railway Sector (Central European University Press, 2022).

Hlavním cílem soutěže je podpora autorů vysoce kvalitních monografií a jejich fakult či dalších univerzitních součástí. Nominované monografie jsou hodnoceny dvěma komisemi jmenovanými Vědeckou radou UK, a to Komisí pro humanitní a společenské vědy a Komisí pro lékařské a přírodní vědy. Hodnocení jasně stanovuje standardy i úroveň náročnosti pro jednotlivé typy publikací, které si činí nárok být považovány za klíčové ve svých vědeckých oborech.

Oceněným srdečně gratulujeme!