Úspěšné obhajoby disertačních prací Jakuba Střelce a Johany Kłusek

V pátek 15. 9. 2023, obhájil náš doktorand Jakub Střelec svoji dizertační práci „Homo Sapiens nebo Homo Brutalis? Psychiatrické vědění, násilí a kriminalita v poválečném Československu, západním Německu a Velké Británii (1945–1970)“ v oboru Moderní dějiny a získal tak titul Ph.D. Komise ve složení prof. Volker Zimmermann, dr. Adéla Gjuričová, dr. Christiane Brenner, doc. Rudolf Kučera (vedoucí práce) a doc. Tomáš Nigrin ocenila vysokou kvalitu předložené dizertace. Jakub nastupuje jako postdoc na Institut für Geschichte der Medizin und Ethik in der Medizin an der Charité Berlin, kde se bude podílet na ERC projektu „Taming the European Leviathan: The Legacy of Post-War Medicine and the Common Good“.

Ve středu 27.9.2023 úspěšně obhájila Johanna Kłusek, doktorandka oboru Moderní dějiny na našem institutu, svoji disertační práci „Top hat for everyone: The image of Britain in the newspaper discourses of Czechoslovak exile and its Third Republic afterlife.“ Komise ve složení Dr. Darina Wolf (Mnichov), doc. Lucie Storchová (FLÚ AV ČR), doc. Vít Smetana (ÚSD AV ČR, školitel práce), prof. Mark Cornwall (University of Southhampton) a prof. Ota Konrád (IMS FSV UK) po inspirativní diskusi jednomyslně doporučila práci k obhajobě a doporučila autorce její publikaci.

Oběma srdečně gratulujeme a přejeme mnoho štěstí v dalším působení v akademické sféře!