Elitní magisterský program Východoevropských studií

jk

Elitní magisterský program Východoevropských studií

Vypsání přijímacího řízení: Elitní magisterský program Východoevropských studií na zimní semestr 2019/20

Elitní magisterský studijní program Východoevropských studií je společnou nabídkou Ludwig-Maximilians-Universität Mnichov a Univerzity Regensburg a může být studován na obou uvedených univerzitách. Zájemci se mohou přihlásit do 14. června 2019 na zahájení studia v zimním semestru 2019/20. Předpokladem je zájem o regiony střední, východní a jihovýchodní Evropy, předchozí znalost jednoho z jazyků, kterým se v tomto regionu mluví  a minimálně bakalářské vysokoškolské vzdělání.

Studenti získají komplexní regionální znalosti s magisterským titulem ve Východoevropských studiích komplexní regionální znalosti. Na přednáškách a seminářích se vyučují odborné a jazykové znalosti. Na dvoutýdenní letní škole mají studenti možnost poznat daný region na místě. Kromě toho získají ve dvousemestrovém, interdisciplinárním projektu, na stáži a na exkluzivních softskill - seminářích Bavorské elitní sítě důležité dovednosti a znalosti pro budoucí uplatnění v oboru.

Studenti si vybírají z následující nabídky jeden hlavní a jeden nebo dva doplňující předměty:

• Dějiny východní a jihovýchodní Evropy (LMU Mnichov a Univerzita Regensburg)

• Slavistika /Slovanská studia (LMU Mnichov a Univerzita Regensburg)

• Obecná a komparativní literatura (LMU Mnichov a Univerzita Regensburg)

• Politologie (LMU Mnichov)

• Evropská etnologie (LMU Mnichov)

• Dějiny a kultura Židů (LMU Mnichov)

• Turecká a osmanská studia (LMU Mnichov)

• Právo (Univerzita Regensburg)

• Ekonomie (Univerzita Regensburg)

Studenti elitního studijního programu těží z úzké spolupráce s nejdůležitějšími bavorskými výzkumnými institucemi v tematické oblasti východní Evropy, mj. Collegium Carolinum (www.collegium-carolinum.de), Leibnizův institut pro studia východní a jihovýchodní Evropy (www.ios-regensburg.de), Institut pro německou kulturu a dějiny jihovýchodní Evropy (www.ikgs.de) a Oddělení východní Evropy Bavorské státní knihovny (www.bsb-muenchen.de/sammlungen/osteuropa). Program studia je velmi propojený v obou lokalitách na Graduate School pro Východní a jihovýchodní evropská studia (www.gs-oses.de).

Přihlášky zasílejte do 14. června 2019 prostřednictvím aplikačního portálu na naší domovské stránce (www.osteuropastudien.de). Zde najdete více informací o programu a možnostech přihlášení.

Máte-li jakékoli další otázky, obraťte se na koordinační kancelář studijního programu:

Dr Felix Jeschke
Elite Graduate Program in East European Studies