Eurasian Insights

Eurasian Insights

Strengthening Central Asian Studies in Europe (EISCAS)

EISCAS je projekt v rámci Erasmus+ Strategic partnership for higher education s cílem rozvoje Středoasijských studií (Central Asian Studies) v Evropské unii (a i mimo ní s partnery mimo EU). EISCAS by měl přispět k rozvoji vzdělávání profesionálů s širokou znalostí a chápáním politických, právních, ekonomických, kulturních a sociálních otázek středoasijského regionu. Projekt EISCAS podporuje integrace roztříštěných skupin a expertů na Střední Asii a jejich studentů v EU a poskytne nezbytné výukové materiály pro vyučující středoasijských studií pro rozvoj jejich předmětů, stejně jako pro studenty – především inovativní a novou učebnici s doplňkovými online studijními materiály.

Erasmus +

eiscas wikistan

 

 

 

Oficiální webové stránky:

https://eiscas.eu/

Výzkumný tým

Hlavní řešitel projektu: Adam Mickiewicz University, Poznan, Polsko

Partneři: Dublin City University (Dublin, Irsko), University of Glasgow (Glasgow, Velká Británie), School of Oriental and African Studies (Londýn, Velká Británie), George Washington University (Washington DC, USA), Universiteit Ghent (Ghent, Belgie), Universite Paris-Sud (Paris, Francie), ITA-Suomen Yliopisto (Helsinki, Finsko), Centre National de la Recherche Scientifique CNRS (Paris, Francie), Universidade de Coimbra (Portugalsko).

Výzkumný tým za IMS má na starosti zpracování studijních materiálů – kapitoly a případové studie pro Central Asian handbook a účast na Student Master Classes, včetně hodnocení studentských projektů

Donor

Tento projekt je financovaný z programu EU Erasmus+.

EU

Doba řešení projektu

Projekt probíhá v období 2018 - 2021.