Proběhlé akce

Seznamovací kurz 2019

Ve dnech od 9. do 11. září proběhl v rekreačním středisku SOSeň poblíž Rakovníka seznamovací kurz oborů TS a ČNS. I přes počáteční deštivé počasí si všichni účastníci seznamovák užili, dozvěděli se mnoho užitečných informací, a přičichli ke studenské kultuře, která je bude v následujících letech při studiu provázet. SIMS a organizátoři děkují všem, kteří se zúčastnili a těší se na další akce, které pro vás v zimním semestru připravujeme.

XXIII. Výjezdní zasedání IMS 2019

10 - 12. května 2019

V letošním roce se SIMS rozhodl oprášit dlouholetou IMSáckou tradici v podobě výjezdního zasedání. 23. ročník se uskutečnil v Posázaví se zajímavým programem včetně her alkoholových dýchánků pro utužování IMS identity. 

VZ2019

IMS Pubquiz aneb Pubvíš?

7. května 2019

SIMS zorganizoval jedinečná událost roku! Studenti IMS si se svými kolegy napříč ročníky otestovali své znalosti ze studia na IMS v  PUBQUIZU. Událost byla ideální příležitostí pro přípravu před zkouškami, nebo opáčko vymizelých informací absolventů.

 

Karaoke párrrrrrrty na počest Dana Nekonečného

23. dubna 2019

Tentokrát se tradiční karaoke párty sukutečnila v žlutých a jiných pestrobarevných barvách na počest Daniela Nekonečného. A že to byl mejdan!

 

Sportovní turnaj IMS

6. dubna 2019

Po loňském úspěšném obnovení tradice sportovního turnaje je tu opět oblíbené sportovní klání jednotlivých ročníků IMS! Studenti soupeřili ve třech disciplínách: fotbalu, florbalu a volejbalu. A kdo vyhrál? Tým absolventů! 

Fotky z turnaje jsou k nahlédnutí zde.

turnajims

Mezinárodní pivo / International Area Beer vol. III

4. dubna 2019

SIMS zorganizoval již třetí tzv. mezinárodní pivo, jehož cílem je propojit zahraniční a české studenty nad sklenkou vína nebo půllitrem piva. 

areabeer

Snídaně s tvůrci seriálu "Černota"

2. dubna 2019

Na snídani s tvůrci dokumentárního pořadu "Černota" měli studenti možnost se seznámit s osobnostmi z trochu jiného prostředí a podebatovat s nimi o jejich tvorbě. 

IMS pivo

13. března 2019

Jak už to tak na začátku každého letního semestru bývá, každý IMSáka musí zajít se spolužáky na pivo a posilnit se na další náročný semestr. SIMS u této příležitosti zorganizoval již tradiční pivní posezení, kam si studenti IMS přišli připít a poklábosit.

pivo

Back to school party IMS + IPS

21. února 2019

Tradiční party vítající letní semestr tentokrát proběhla ve spolupráci s Institutem politologických studií FSV UK. Letošní ročník se oblékl do hávu socialismu a na večírek studenti IMS a IPS dorazili oblečeni jako za starého režimu. 

Fotky z akce jsou k nahlédnutí zde.

bts

Reprezentační ples FSV UK

23. ledna 2019

Po dlouholeté odmlce proběhl reprezentační ples Fakulty sociálních věd UK a to v prostorách Národního domu na Vinohradech. 

Fotky ze znovuzrozeného plesu si můžete prohlédnout zde: Galerie I, Galerie II.

ples

Snídaně se senátorem Pavlem Fischerem

11. ledna 2019 

SIMS po loňské premiérové Snídani (s europoslancem Jiřím Pospíšilem) a listopadové prohlídce Poslanecké sněmovny s Dominikem Ferim pro studenty připravil další setkání s inspirativním politikem, Pavlem Fischerem. Senátor se s námi podělil o své dojmy a zkušenosti z diplomatické praxe a následně bylo studentům umožněno se bývalého kandidáta na prezidenta ČR zeptat, na cokoliv je napadlo.

Další fotky z akce můžete najít zde.

Snídane se senatorem

IMS Vánoční party (ft. Třpytky)

19. prosince 2018

SIMS zorganizoval pravidelnou vánoční party, která se koná vždy na konci semestru. K vánočnímu večírku již tradičně patří tombola a odreagování po náročném zimním semestru a před ještě náročnějším zkouškovém období. 

Trpytky

Mezinárodní teritoriální PIVO / International Area BEER vol. II

6. prosince 2018

Teprve druhý ročník akce, která má za cíl propojit zahraniční a české studenty, se konal v prosinci 2018 v Café Alternatif ve spolupráci s PRAREAS. Studenti napříč cizojazyčné a české studijní programy měli možnost se seznámit a navázat kontakty na neformální bázi. Kontakt mezi domácími a zahraničními studenty byl doposud na IMS značně podceňován. 

Mezinárodní teritoriální pivo

Na výstavu pod Stalinem se SIMS

3. prosince 2018

Výstava Paměť Národa je jedinečným svědectvím historických událostí utvářející naše dějiny. Od hrdinství 2. sv. války po listopad 1989. SIMS zorganizoval komentovanou prohlídku pro studenty FSV UK, kteří tak měli možnost zhlédnout zajímavou výstavu v místě, kde kdysi stála socha pana Josifa Vissarionoviče Stalina. 

Na výstavu se SIMSem

Sněmovna trochu jinak (ft. Dominik Feri)

20. listopadu 2018

Studenti IMS se vydali na prohlídku Sněmovny České republiky za doprovodu nejmladšího poslance ČR, Dominika Feriho! Po oficiální části programu následovalo i krátké posezení s panem poslancem u piva.

Snemovna s Ferim

Hallobeer (ft. Učitelé)

6. listopadu 2018

IMS jde opět tradičně setkalo na pivu nejen v rámci studentské komunity ale i s učiteli IMS! Tentokrát se každoroční akce IMS pivo konala i s tématickým podtextem, kterým nebylo nic jiného než Halloween. 

Fotky z akce si můžete prohlédnout zde

Hallobeer

Welcome party IMS

11. října 2018

Welcome party, která se koná již tradičně na začátku zimního semestru a kde se vždy představují kandidáti do nového SIMSu před novými volbami, proběhla v oblíbeném podniku všech pražských kavárníků - Popocafepetlu Karolíny Světlé.

Fotky z akce si můžete prohlédnout zde

Welcome party 2018