Proběhlé akce

Back to school party 2023

Po dvou měsících stresu, učení v knihovnách a psaní seminárek jsme na tradičním Back To School večírku konečně přivítali nový semestr, tentokrát ve spolupráci s kolegy z Institutu politologických studií. Akce se konala 16. února v Prostoru Země a tématem byly divoké 2000s. Součástí večírku byla i tombola a studenti mohli vyhrát skvělé ceny jako lístky do divadla či poukazy na zmrzlinu. Děkujeme všem za účast a hodně štěstí do nového semestru!

Back to school party 2023

IMS lyže 2023

Lyžařský kurz IMS 2023 proběhl 8.-12. února na chatě Lučanka v Lučanech nad Nisou v Jizerských horách. Díky vydařenému počasí a dostatku sněhu jsme si mohli dopřát třídenní lyžování ve skiareálu Tanvaldský Špičák. Kdo nelyžoval, ten se vydal na běžky kolem přehrady Josefův Důl nebo boboval u chaty. Druhý večer jsme po sjezdu vyrazili do Jablonce nad Nisou na plavecký bazén a třetí na bowling do nedaleké vesnice Josefův Důl. Lyžařský kurz se velice povedl a už teď se těšíme na příští rok!

IMS na lyžích 2023

 

BalCan CrossOver ft. SIMS - projekce filmu Chlapi nepláčou a téma PTSD

2. února 2023 proběhla první spolupráce SIMSu s BalCan CrossOverem – projekce filmu Alena Drljeviće Chlapi Nepláčou, který v roce 2017 získal speciální cenu poroty na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Film následovalo čtení úryvků z překladů tvorby Daria Džamonji, Borise Dežuloviće nebo Faruka Šehiće a diskuze. Akce měla za cíl přiblížit studentům téma PTSD z jugoslávských válek. Těšíme se na další akci v březnu, jejíž nosnou linkou bude návrat z emigrace do vlasti. 

BC1

Debata a literární čtení na téma: válka, integrace a vyrovnávání

31. ledna 2023 proběhla ve spolupráci s Katedrou ruských a východoevropských studií IMS FSV UK debata a literární čtení na téma válka, integrace a vyrovnání. Pozvání přijala Vesna Evans, česká spisovatelka s bosenskými kořeny, autorka knihy Sametový domov a uprchlice z válkou postiženého Sarajeva, a Jan Vevera, přednosta Psychiatrické kliniky FN Plzeň a v minulosti koordinátor zdravotní péče pro Člověka v tísni v Kosovu a vedoucí psychiatr Polní nemocnice Armády ČR v Afghánistánu. Debatu moderovala historička a členka IMS FSV UK Kateřina Králová.

Vánoční party 2022

Barevné, třpytivé a všemi oblíbené Vánoce jsme letos mohli společně oslavit po několikaleté covidové pauze. Vánoční večírek SIMS pořádal 15.2. v Cross Clubu. Součástí večera byla bohatá tombola a vyhlašování hodnotných cen. Studenti například vyhráli lístky do pražských divadel, IMS merch či poukaz do výborné zmrzlinárny. Akce se povedla, děkujeme studentům za tematické vánoční doplňky a hojnou účast.

Vánoční party 2022

Přednáška Orthodox Churches and the Public Arena Today: Engagement in the Memory Politics

8. prosince uspořádala Studentská samospráva IMS společně s Katedrou ruských a východoevropských studií přednášku s PhDr. Karin Hofmeisterovou, která účastníkům představila problematiku ortodoxní církve na Balkáně ve spojitosti s holocaustem a historickou pamětí. Angličtina i náročné téma nebyly překážkou. Událost navštívil hojný počet účastníků.

Orthodox churches

Posnídej se SIMSem

Ve čtvrtek 24. listopadu se SIMS zhostil pořádání snídaně, jak je již v budově u nás na Pekařské zvykem. Kulinářů se z našeho spolku zapojilo opravdu mnoho, na výběr bylo vše od slaného po sladké, nechyběla čerstvá káva, lívance či řádná porce vitamínů. Snídaně sklidila velký úspěch a zpříjemnila studentům náročné ráno.

IMS snídaně 2022

IMS slaví 17. listopad

17. listopadu 2022 jsme se jako každý rok sešli na Albertově, abychom společně se studenty ostatních fakult Univerzity Karlovy oslavili Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva. Ačkoliv nám počasí nepřálo, den byl vydařený a moc děkujeme všem, kteří nás navštívili na stánku IMS. Po ukončení programu na Albertově jsme se kolem páté hodiny přesunuli na Národní třídu, kde jsme zapálili svíčky. Díky, že můžem!

17. listopad 1

Halloween Party 2022

Oblíbená akce našich studentů pro tentokrát proběhla 3. listopadu v klubu Centrála, kde nám kvalitní hudbu zprostředkovali členové SIMSu Anička s Dinem. Jak název akce napovídá, velkou součástí večera byly převleky a následná soutěž o nejlepší kostým. Podívaná to byla skvělá a vítěze neminula řádná odměna. Moc se těšíme na hojnou účast a kreativního ducha studentů i v následujícím roce!

Haloween party 2022

Posezení s vyučujícími

Zimní semestr AR 2022/2023 jsme 18. října odstartovali tradičním posezením s vyučujícími, které se konalo poprvé po dvouleté odmlce způsobené pandemií. Posezení má studentům umožnit se seznámit s vyučujícími všech kateder IMS, kteří je budou po dobu studia provázet světovými reáliemi.

Welcome party 2022

Nový akademický rok jsme odstartovali na Welcome Party, která se po dlouhé odmlce způsobené pandemií COVID-19 konala v podniku Dog’s Bollocks. Na večírku se zároveň měli možnost představit kandidáti do naší studentské samosprávy. Tento rok zaznamenal rekordní počet kandidátů! Volby do SIMSu se konaly následující týden. Welcome party patří mezi nejlepší akce IMS spolku, takže všem mockrát děkujeme za účast!

Welcome party 2022

Seznamovací kurz 2022

Přivítání studentů prvních ročníků se pro rok 2022 odehrálo ve dnech 1.-3. září, a to v rekreačním středisku Soseň nedaleko Rakovníka. Seznamovací hry, zisk cenných informací o studiu a poznání nových kamarádů patří tradičně mezi hlavní náplň kurzu. Počasí nám přálo, sešla se dobrá parta. Jsme rádi, že budeme naše nové spolužáky potkávat již brzy ve škole či na jiných akcí pořádaných SIMSem.

Seznamovák 2022

IMS voda 2022

3. ročník IMS na vodě se konal v termínu 20.-24.7.2022 na řece Moravě!

IMS na lyžích 2022

Naše prvé IMS na lyžiach sa uskutočnilo v Bubákoviciach medzi 13. a 16. februárom. Čakala na nás útulná chatka, blízko lyžiarskeho svahu. Vďaka ideálnym snehovým podmienkam a slnečnému počasiu sme si zjazdovky naplno užili. Náš pobyt sprevádzalo samozrejme lyžovanie , hranie deskoviek, prechádzky zasneženou prírodou a vytváranie nových kamarátstiev medzi ročníkmi. Odniesli sme si nezabudnuteľne zážitky a tešíme sa na další rok.

IMS na lyžích 2022

Vánoční výlet do Svatého Jana pod Skalou 2021

Z důvodu stále nejisté situace v souvislosti s covidovou pandemií nebylo možné v prosinci 2021 uspořádat tradiční vánoční večírek. Místo toho jsme 11. prosince podnikli více než vydařený výlet do oblasti Českého krasu. Výlet doprovázelo chladné počasí a rozsáhlá sněhová pokrývka, netradiční předvánoční akci ale považujeme za užitou. Děkujeme všem účastníkům!

Svatý Jan pod Skalou

Přednáška o environmentálních výzvách Evropy

15. prosince 2021 se uskutečnila speciální přednáška na téma „Environmentální výzvy Evropy“, kterou vedl Pavel Stránský, asistent na Norské univerzitě vědy a techniky (Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet - NTNU). Přednáška se věnovala environmentálním výzvám z hlediska průmyslové ekologie a dotkla se témat jako jsou oběhové hospodářství a European Green Deal. Přednášku moderovala Barbora Krempaská. 

Environmentální výzvy

Teritoriální vaření III.

1. prosince 2021 proběhl čtvrtý díl kulinářského projektu Teritoriální vaření. Tentokrát jsme se Sárou Žákovou zavítali do Austrálie! S pomocí členů SIMSu Báry Krempaské a Daniela Krause nám Sára ukázala, jak se připravuje shepherd's pie.

Teritoriální vaření III.

Teritoriální vaření III. 2

 

Oslavy 17. listopadu 2021

Děkujeme všem, kteří včera navštívili náš „spolkový“ stánek na Albertově nebo dorazili na večerní posezení k příležitosti oslav 17. listopadu. Všichni jsme moc vděční, že jsme se po roční pauze mohli opět takto potkat a oslavit spolu svobodu a demokracii.

 

17. listopad 117. listopad 2

SIMS deskovky

10. listopadu uspořádal SIMS socializační akci, během které bylo možné přinést deskové hry a změřit síly s ostatními spolužáky. Událost se konala v Pivnici Jamajka na Smíchově. Účast byla hojná, stejně jako počet dostupných her.

Deskovky

Seznamovací kurz 2021

SIMS vyrazil společně se studenty prvních ročníků TS a ČNS na seznamovací kurz, který se konal 3. až 5. září ve středisku SOSEŇ na Rakovnicku. Noví studenti se dozvěděli mnoho užitečných informací jak od svých starších spolužáků, tak i ředitele institutu doc. PhDr. Tomáš Nigrina, Ph.D. a PhDr. Ondřeje Žíly, Ph.D. Věříme, že si seznamovací kurz po dlouhé době covidu všichni užili a pomůže při orientaci a navazování kontaktů při začátku studia. 

Seznamovák 2021

 

IMS Voda 2021

IMS jelo v srpnu 2021 už podruhé na vodu, tentokrát však do jižní části České republiky zkrotit Vltavu. První polovinu provázelo námořnictvo krásné počasí, žel Bohu ale narazili na několik překážek. Zajímají vás jaké? Tak pojeďte příště taky! IMS voda se ukázala jako velmi populární prázdninový zážitek a my se těšíme znovu příští rok!

IMS voda 2021

Setkání studentů se Svjatlanou Cichanouskou 2021

Členové SIMS Jan Kužela a Karolína Kracíková spoluorganizovali setkání českých a běloruských studentů se Svjatlanou Cichanouskou na půdě Univerzity Karlovy. Hlavním tématem setkání byla pomoc běloruským studentům, kteří čelí represím Lukašenkova režimu.

Děkujeme všem, kteří přispěli k uskutečnění debaty i všem návštěvníkům.

CichanovskaCichanovska 2

Teritoriální vaření II.

Studenti si s námi měli možnost 16. prosince uvařit lahodné pokrmy, tentokrát ze zemí severní Evropy! Společně jsme si uvařili speciální rybí filé s řepou, zeleninou a ředkvičkovým salátkem. Při živém vysílání jsme se pobavili o vánočních tradicích v severní Evropě. Sáře Žákové tento večer pomáhala předsedkyně SIMSu Míša Němcová a členka SIMSu Karolína Mrázková.

 

Teritoriální vaření II.  Teritoriální vaření II. 2

Online ChrIstMaS party 2020

Letošní online vánoční večírek IMS proběhl v úterý 15.12 od 19:00 - tak trochu v jiném stylu. Společně jsme se sešli se studenty a vyučujícími. Akce proběhla v přátelském duchu, kdy jsme si společně popovídali a zahráli hry a kvíz s vánoční tématikou, společně jsme si uvařili horké jablko a jedna z členek SIMSu měla workshop „Jak zabalit dárek“. Akce proběhla přes platformu Zoom. 

Vánoční party 2020

 

Teritoriální vaření I.

První díl nového projektu SIMSu je za námi. V teritoriálním vařením dáváme dohromady historii a kulinářství a můžete se tak naučit jak nové recepty, tak i historické souvislosti v daném teritoriu. 

První díl se zaměřoval na region Střední Asie a vařili jsme Uzbecký plov. Hosty byli předseda SIMSu Nick Ojo Omorodion a místopředseda Filip Šourek. Moderovala a vařit učila Sára Žáková, jíž patří náš největší dík.

Odkaz na událost zde.

Debata o Bělorusku: udusí násilí policejních složek současné protesty?

Kde se v mírumilovné běloruské společnosti bere patologie v podobě bezprecedentní míry násilí ozbrojených složek? Proč a jak používá Alexandr Lukašenko údajnou hrozbu války pro udržení své mocenské pozice? Jak souvisí současné protesty s otázkou běloruské národní identity? Jakou roli v současné běloruské krizi hrají ženy, dělníci nebo důchodci?

Tyto a další otázky byly zodpovězeny v debatě zaměřené na současnou situaci v Bělorusku. Hosté, kteří přijali naše pozvání jsou:

Petra Procházková, novinářka deníku N

Daniela Kolenovská, historička, FSV UK

Krystsina Shyianok, zakladatelka iniciativy BLR ČR

Alena Marková, historička, FHS UK

Max Ščur, spisovatel a běloruský exulant

Debatu moderovali studenti z Katedry ruských a východoevropských studií na IMS

Odkaz na událost zde.

Teritoriální kino | Modlitba za mír

Zajímá vás, jak vypadá konflikt na Ukrajině zblízka? Skrz drsnou cestu dvou novinářů z České republiky jste měli možnost prožít autentickou zkušenost z konfliktem zmítané oblasti na nedalekém východě.

Po filmu proběhla diskuze s tvůrci a hostem prostřednictvím livestreamu na Facebooku, kde byl i prostor na vaše otázky.

Naše pozvání přijali:
Ondřej Nedvěd, režisér, kameraman a střihač filmu Modlitba za mír.
Jonáš Vlk, režisér a dramaturg filmu Modlitba za mír.
Petr Pojman, kriminolog a politický analytik. Předseda Team4Ukraine.

Odkaz na událost zde.

Game Night IMS

Historicky první Game Night IMS je za námi! Během večera jste si mohli vybrat z množství her a my doufáme, že jste si vámi vybrané hry užili. Zároveň i děkujeme zástupcům z řad profesorů, kteří se naší akce zůčastnili.

17. listopad očima akademiků a pedagogů IMS

Jak prožili 17. listopadu 1989 akademici a pedagogové IMS? Zapojili se přímo do dění v centru Prahy?
Jaké byly jejich naděje, očekávání, a představy o porevolučním vývoji? A jakými proměnami prošla za posledních 31 let akademická sféra?

Nejen na tyto otázky jsme se ptali a následně debatovali s pěti zástupci z řad akademiků a pedagogů z IMS.

Naše pozvání přijali:
PhDr. Eva Irmanová, CSc.,
Mgr. Daniela Kolenovská, Ph.D.,
doc. PhDr. Mgr. Francis Raška, Ph.D.,
doc. PhDr. Luboš Švec, CSc.,
a Prof. PaedDr. Mgr. Miroslav Vaněk, Ph.D.

Odkaz na debatu je zde.

IMS QuarantineQuiz (2020/21: no. 1)

První ze série online quizů proběhl 9.11 a sledovalo jej přes 50 lidí! Témata byla různorodá, od historických souvislotí až po současné dění a od Západního pobřeží až po Dálný východ. Každý si našel své. Tímto bychom chtěli pogratulovat vítězům a budeme se těšit zase příště. Váš SIMS.

Seznamovací kurz 2020

Ve dnech od 4. do 6. září proběhl v rekreačním středisku SOSeň poblíž Rakovníka seznamovací kurz oborů TS a ČNS. Pro nastupující studenty byl připraven bohatý program, jehož cílem bylo seznámit studenty se studiem a jimi samotnými. Po celý seznamovák nás také provázelo hezké počasí. Za SIMS chceme poděkovat všem co se zůčastnili a budeme se na vás těšit ve škole (na zoomu).

Fotky z akce jsou k dospozici zde.

Foto

IMS na vodě!

Vůbec první voda IMS je již za námi a odnášíme si z ní skvělé zážitky a vzpomínky. Příští rok se můžete těšit znovu! 

voda

Postkaranténové IMS pivo v Jamajce

Studenti IMS oslavili konec karantény a částečný návrat studentského života příjemným posezením v pivnici Jamajka. 

IMS QuarantineQuiz 1 & 2

V průběhu karantény připravili členové SIMSu 2 distanční "PubQuizy" a otázky byly spojené s obsahem studia na IMS.

PĚTIBOJ FSV: DODGEBALL

Studenti institutů FSV, třetí kolo pětiboje FSV je již za námi! Tentokrát studenti poměřili síly s kolegy ve zbrusu nové disciplíně - a to americké vybíjené - dodgeballu. Fotky můžete nalézt zde.

da

Welcome party letního semestru IPS + IMS

Welcome párty je za námi! Doufáme, že jste se všichni pořádně pobavili a posilnili před začínajícím semestrem. Budeme se těšit na další akci! Fotky z akce jsou k nalezení zde.

hb

Pivní teritoria - Praha 2 (ft. KRVS)

Pivní teritoria se po novém roce vrátila zpět a 24.1, jsme se mohli potkat U suchý dásně s profesory z Katedry ruských a východoevropských studií. Doufáme, že Vás všechny bavil večer minimálně stejně tak, jako nás a budeme se těšit u další akce SIMS. Zde jsou k porhlédnutí fotky z akce.

pt

Studenti za Hongkong

18.2 zorganizovali studeenti IMS akci, jejímž cílem bylo vyjádřit podporu studentům v Hongkongu. Děkujeme všem za účas a vyjádření vaší podpory!

hi

CHRISTMAS PARTY: PRVNÍ SVOBODNÉ ČESKOSLOVENSKÉ VÁNOCE ‘89

Ve čtvrtek 19.12 proběhla vánoční párty, nesoucí se v duchuprvních svobodných prvních svobodných vánoc 1989. Zapili jsme uplynulý semestr a posilnili se před nadcházejcím zkouškovým! Zde jsou fotky z události.

bk

PIVNÍ TERITORIA - PRAHA 1 (FT. PROFESOŘI KAS)

Pivní teritoria proběhla 5.12 a zúčastnilo se jí mnoho studentů IMS a zároveň zástupců z řad profesorů, zejména z Katedry severoamerických studií. Příjemně naladění lidé a přívětivá cena piva dohromady vytvořili skvělou atmosféru, díky které toto posezení rozhodně nebylo poslední svého druhu. Fotky z akce jsou k nalezení zde.

terpiv

IMS Karaoke

Dne 28.11 proběhla již tradiční událost v novém hávu. Na IMS Karaoke se i letos ukázali nadaní talenti z celé IMS, stejně tak jako nadšení amatéři a všichni si užili spoustu zábavy, piva a muziky. Fotky z akce si můžete prohlédnout zde.

karaoke

Distanční pivo

Společné posezení studentů distančních oborů našeho institutu proběhlo letos v pátek 22.11 ve Studentském klubu Celetná. Celé posezení probíhalo v příjemné atmosféře od pěti odpoledně až do pozdních večerních hodin.

DP

Oslavy 17. listopadu

I členové SIMSu se společně s ostaními studenty IMS zúčastnili vzpomínkových akcí a oslavili tak 30 let od Sametové revoluce.

SIMS

Hallobeer

30. října 2019

Ve středu 30.10. se konal již druhý ročník podzimního piva s kostýmy s názvem Hallobeer. Tentokrát spojil SIMS síly s kolegy z Miroslavy - studentského spolku ISS, a připravil pro studenty obou institutů velmi autentickou halloweenskou atmosféru ve sklepech klubu Zephyr. V rámci programu proběhla exáda - štafeta v konzumaci nápojů - a soutěž o nejlepší kostým. Všichni si akci náležitě užili a ani o zajímavé kostýmy nebylo nouze.
Celou galerii naleznete na následujících odkazech: https://www.facebook.com/StudentskaSamospravaIMS/photos/?tab=album&album_id=1912146405597480 a https://www.facebook.com/pg/miroslavaiss/photos/?tab=album&album_id=3108537119159755&ref=page_internal 

Hallobeer

Máme nový SIMS!

16. října 2019

Nový SIMS se poprvé sešel. Předsedou se stal Nick Ojo Omorodion, jeho levou, pravou a nějakou třetí rukou mu budou dvě místopředsedkyně s místopředsedou Barbora KrempaskáMichaela Němcová a Jakub Dolejš. Všem čtyřem moc gratulujeme a moc se těšíme na nový ročník samosprávy!

Nový SIMS

předseda

Welcome Party IMS

9. října 2019

Ve středu 9.10. proběhla v Popokafepetlu Karolíny Světlé již tradiční Welcome party IMS. V rámci programu se představili kandidát do Studentské samosprávy SIMS. Večer se nesl v duchu dobré nálady a účastníci si mohli zatrsat třeba i na tóny písní nedávno zesnulého Karla Gotta.

Fotky z Welcome Party IMS najdete zde.

Welcome party

WarmUp Pivo v Celetné

30. září 2019

V předvečer prvního školního dne se studenti IMS sešli ve Studentském klubu Celetná, kde přivítali přicházející semestr. V rámci pohodového večera se mohli doseznámit mezi sebou a navázat nové známosti, které jim určitě pomůžou při jejich budoucím studiu.

WarmUp pivo

WarmUp pivo 2

Seznamovací kurz 2019

9.-11. září 2019

Ve dnech od 9. do 11. září proběhl v rekreačním středisku SOSeň poblíž Rakovníka seznamovací kurz oborů TS a ČNS. I přes počáteční deštivé počasí si všichni účastníci seznamovák užili, dozvěděli se mnoho užitečných informací, a přičichli ke studenské kultuře, která je bude v následujících letech při studiu provázet. SIMS a organizátoři děkují všem, kteří se zúčastnili a těší se na další akce, které pro vás v zimním semestru připravujeme.

Fotky ze seznamováku najdete zde.

Seznamovák

XXIII. Výjezdní zasedání IMS 2019

10 - 12. května 2019

V letošním roce se SIMS rozhodl oprášit dlouholetou IMSáckou tradici v podobě výjezdního zasedání. 23. ročník se uskutečnil v Posázaví se zajímavým programem včetně her alkoholových dýchánků pro utužování IMS identity. 

VZ2019

IMS Pubquiz aneb Pubvíš?

7. května 2019

SIMS zorganizoval jedinečná událost roku! Studenti IMS si se svými kolegy napříč ročníky otestovali své znalosti ze studia na IMS v  PUBQUIZU. Událost byla ideální příležitostí pro přípravu před zkouškami, nebo opáčko vymizelých informací absolventů.

 

Karaoke párrrrrrrty na počest Dana Nekonečného

23. dubna 2019

Tentokrát se tradiční karaoke párty sukutečnila v žlutých a jiných pestrobarevných barvách na počest Daniela Nekonečného. A že to byl mejdan!

 

Sportovní turnaj IMS

6. dubna 2019

Po loňském úspěšném obnovení tradice sportovního turnaje je tu opět oblíbené sportovní klání jednotlivých ročníků IMS! Studenti soupeřili ve třech disciplínách: fotbalu, florbalu a volejbalu. A kdo vyhrál? Tým absolventů! 

Fotky z turnaje jsou k nahlédnutí zde.

turnajims

Mezinárodní pivo / International Area Beer vol. III

4. dubna 2019

SIMS zorganizoval již třetí tzv. mezinárodní pivo, jehož cílem je propojit zahraniční a české studenty nad sklenkou vína nebo půllitrem piva. 

areabeer

Snídaně s tvůrci seriálu "Černota"

2. dubna 2019

Na snídani s tvůrci dokumentárního pořadu "Černota" měli studenti možnost se seznámit s osobnostmi z trochu jiného prostředí a podebatovat s nimi o jejich tvorbě. 

IMS pivo

13. března 2019

Jak už to tak na začátku každého letního semestru bývá, každý IMSáka musí zajít se spolužáky na pivo a posilnit se na další náročný semestr. SIMS u této příležitosti zorganizoval již tradiční pivní posezení, kam si studenti IMS přišli připít a poklábosit.

pivo

Back to school party IMS + IPS

21. února 2019

Tradiční party vítající letní semestr tentokrát proběhla ve spolupráci s Institutem politologických studií FSV UK. Letošní ročník se oblékl do hávu socialismu a na večírek studenti IMS a IPS dorazili oblečeni jako za starého režimu. 

Fotky z akce jsou k nahlédnutí zde.

bts

Reprezentační ples FSV UK

23. ledna 2019

Po dlouholeté odmlce proběhl reprezentační ples Fakulty sociálních věd UK a to v prostorách Národního domu na Vinohradech. 

Fotky ze znovuzrozeného plesu si můžete prohlédnout zde: Galerie I, Galerie II.

ples

Snídaně se senátorem Pavlem Fischerem

11. ledna 2019 

SIMS po loňské premiérové Snídani (s europoslancem Jiřím Pospíšilem) a listopadové prohlídce Poslanecké sněmovny s Dominikem Ferim pro studenty připravil další setkání s inspirativním politikem, Pavlem Fischerem. Senátor se s námi podělil o své dojmy a zkušenosti z diplomatické praxe a následně bylo studentům umožněno se bývalého kandidáta na prezidenta ČR zeptat, na cokoliv je napadlo.

Další fotky z akce můžete najít zde.

Snídane se senatorem

IMS Vánoční party (ft. Třpytky)

19. prosince 2018

SIMS zorganizoval pravidelnou vánoční party, která se koná vždy na konci semestru. K vánočnímu večírku již tradičně patří tombola a odreagování po náročném zimním semestru a před ještě náročnějším zkouškovém období. 

Trpytky

Mezinárodní teritoriální PIVO / International Area BEER vol. II

6. prosince 2018

Teprve druhý ročník akce, která má za cíl propojit zahraniční a české studenty, se konal v prosinci 2018 v Café Alternatif ve spolupráci s PRAREAS. Studenti napříč cizojazyčné a české studijní programy měli možnost se seznámit a navázat kontakty na neformální bázi. Kontakt mezi domácími a zahraničními studenty byl doposud na IMS značně podceňován. 

Mezinárodní teritoriální pivo

Na výstavu pod Stalinem se SIMS

3. prosince 2018

Výstava Paměť Národa je jedinečným svědectvím historických událostí utvářející naše dějiny. Od hrdinství 2. sv. války po listopad 1989. SIMS zorganizoval komentovanou prohlídku pro studenty FSV UK, kteří tak měli možnost zhlédnout zajímavou výstavu v místě, kde kdysi stála socha pana Josifa Vissarionoviče Stalina. 

Na výstavu se SIMSem

Sněmovna trochu jinak (ft. Dominik Feri)

20. listopadu 2018

Studenti IMS se vydali na prohlídku Sněmovny České republiky za doprovodu nejmladšího poslance ČR, Dominika Feriho! Po oficiální části programu následovalo i krátké posezení s panem poslancem u piva.

Snemovna s Ferim

Hallobeer (ft. Učitelé)

6. listopadu 2018

IMS jde opět tradičně setkalo na pivu nejen v rámci studentské komunity ale i s učiteli IMS! Tentokrát se každoroční akce IMS pivo konala i s tématickým podtextem, kterým nebylo nic jiného než Halloween. 

Fotky z akce si můžete prohlédnout zde

Hallobeer

Welcome party IMS

11. října 2018

Welcome party, která se koná již tradičně na začátku zimního semestru a kde se vždy představují kandidáti do nového SIMSu před novými volbami, proběhla v oblíbeném podniku všech pražských kavárníků - Popocafepetlu Karolíny Světlé.

Fotky z akce si můžete prohlédnout zde

Welcome party 2018