CfA: 4EU+ Plurality of Memories Fellowship

4EUplus

CfA: 4EU+ Plurality of Memories Fellowship

Rádi bychom se s vámi podělili o výzvu k podávání přihlášek do každoročního projektu 4EU+ Plurality of Memories Fellowship na Univerzitě Karlově v Praze pro postdoktorandy a pokročilé studenty a studentky doktorského studia na některé z univerzit Aliance 4EU+.

“Plurality of Memories in Europe in a Global Perspective” nyní vypisuje výběrově řízení. Tento projekt vznikl jako interdisciplinární iniciativa, kterou rozvíjejí vědci z oborů historie, literatury, politologie a sociologie ze čtyř univerzit Aliance - Univerzity Karlovy, Univerzity Heidelberg, Sorbonny a Varšavské univerzity. Jeho cílem je vytvořit evropské místo excelence v oblasti paměťových studií podporou spolupráce a mobility studentů a vědců mezi osmi univerzitami Aliance 4EU+.

Kandidáti: postdoktorandi a pokročilí studenti doktorského studia z partnerských univerzit zapojených do Aliance 4EU+ (Univerzita ve Varšavě, Univerzita Sorbonna, Univerzita Heidelberg, Univerzita Milán, Univerzita Ženeva, Univerzita Kodaň a Univerzita Paříž-Panthéon-Assas)

Umístění: Univerzita Karlova, Praha, Česká republika.

Doba trvání: Krátkodobá stáž bude trvat 5-7 dní, od 9. října do 22října 2023.

Stipendium se skládá z hrazených letenek, ubytování zajištěného univerzitou a pevně stanovených denních příspěvků.

Obecné požadavky

  • jednostránkový motivační dopis;
  • ŽIVOTOPIS;
  • jasná příslušnost k univerzitě 4EU+

Od stipendistů se očekává, že na konci svého pobytu přednesou jednu prezentaci o probíhajícím výzkumu a předloží krátký příspěvek na blogu

Jak se přihlásit: Všechny požadované dokumenty je třeba zaslat na e-mailovou adresu 4euplus@fsv.cuni.cz a do předmětu uvést "4EU+ fellowship, Prague".

Termín: 31. srpna 2023.

Kontaktní osoba: Klára Kosová; klara.kosova@fsv.cuni.cz

Hodně štěstí!