Konference: "Re-Thinking Post-Socialist War(s): Comparative Dimensions of the War in Ukraine 2014 -2024"

Konference: "Re-Thinking Post-Socialist War(s): Comparative Dimensions of the War in Ukraine 2014 -2024"

8. - 10. 3. 2024 se uskutečnila konference Interdisciplinary conference "Re-Thinking Post-Socialist War(s): Comparative Dimensions of the War in Ukraine 2014-2024" v německém Giessenu. 

Konference je výsledkem spolupráce mezi Univerzitou Justuse Liebiga v Giessenu a Univerzity Karlovy v Praze. Je součástí projektu “UNDIPUS—(Un)Disciplined: Pluralizing Ukrainian Studies—Understanding the War in Ukraine”, financovaného Spolkovým ministerstvem pro vzdělávání a výzkum (podprojekt “After Masculinity: Female Perspectives on the War in Eastern Ukraine”).

Konference se účastnila naše Valeria Korablyová, členka Katedry ruských a východoevropských studií a vedoucí výzkumného centra Ukrajina v měnící se Evropě. Na konferenci přednesla 8. 3. svůj příspěvek "From Hope to Fear and Back: The Geopolitics of Emotion after 1989" a večer uvedla čestného hosta Marca R. Beissingera.

9. 3. také moderovala panel Unravelling the post-communist space II a vedla poprojekční debatu nad filmem "20 DAYS IN MARIUPOL". Tento film můžete shlédnout v rámci blížícího se Festivalu Jeden Svět