Mezinárodní konference “High Speed Rail: Planning and Appraisal”

5. a 6. května se konala mezinárodní konference “High Speed Rail: Planning and Appraisal” v rámci projektu Nová mobilita - vysokorychlostní dopravní systémy a dopravní chování populace; reg. číslo: CZ.02.1.01/0.0/0.0/16_026/0008430. Akce se konala v Nové budově Národního muzea v Praze.

Cílem tohoto projektu je mezisektorová a mezioborová spolupráce v rámci výzkumu změn mobilitního chování populace v důsledku výstavby VRT. Projekt je řešen v období 7/2018 - 12/2022. Na projektu spolupracuje Fakulta sociálních věd s Masarykovou univerzitou v Brně a dalšími organizacemi. Pravidelně se tak potkává akademický, průmyslový i administrativní sektor. Více o celém projektu se můžete dozvědět zde.

Konference se zabývala tím, jak nejlépe naplánovat vysokorychlostní tratě a odhadnout jejich potřebnost a přínosy do budoucna.

Děkujeme všem za účast.

(Fotografie: Kristýna Sluková)