Nová subspecializace programu MAS: Izrael a Blízký východ

Magisterský studijní program Master in Area Studies nyní nabízí novou subspecializaci zaměřenou na Izrael a Blízký východ.

Tato specializace pomáhá studentům porozumět politice a společnosti v Izraeli a na Blízkém východě se zaměřením na konflikty a spory v regionu. Po absolvování subspecializace získají studenti osvědčení o absolvování. Tento certifikát prokazuje, že jeho držitel je kompetentní v analýze složitostí Izraele a Blízkého východu - politického a společenského vývoje regionu i jeho významu pro světovou politiku.

Pro absolvování této subspecializace je třeba získat alespoň 30 kreditů ECTS z níže uvedených volitelných předmětů. Kromě toho musí studenti předložit magisterskou práci, která spadá do zvoleného studijního směru.

Name of Course

Semester

Examination

Credits

Israel: Politics and Society

The Israeli-Arab/Palestinian Conflict

Conflict, Identity, and Politics - Israel through Film and the Arts

SS

Pass

Energy Security in Israel and the Middle East

4

Understanding Israeli Security Policy: Territory, Occupations and Withdrawals SS Exam 6
Shifting Global Politics and the Middle East WS Exam 6
Geopolitics of the Middle East SS Exam 4
Territoriality of Radical Islamist Groups WS Exam 4
Insurgency and Counterinsurgency SS Exam 6
Radicalisation and De-Radicalisation SS Exam 6
Foreign Policy of the Gulf Countries SS Exam 6

Více informací naleznete zde nebo se připojte na virtuální den otevřených dveří.

Kdy? 27. března v 14:00

Kde? Online přes Zoom