Přednáška "Inheriting the Bomb: The Nuclear Disarmament of Ukraine"

"Rozpad Sovětského svazu rozpoutal strašidlo největší vlny šíření jaderných zbraní v dějinách. Proč si Ukrajina nakonec vybrala cestu jaderného odzbrojení?" ptá se Mariana Budjeryn ve své nové knize Inheriting the Bomb: The Collapse of the USSR and the Nuclear Disarmament of Ukraine.

Mariana Budjeryn se ve své práci zaměřuje na postsovětskou jadernou historii, mezinárodní režim nešíření jaderných zbraní a jaderné krize a kontrolu zbrojení. Budjeryn nyní působí jako Senior Research Associate v Belferově centru na Harvard Kennedy School.

Přijďte se k nám podívat na tuto debatu ve čtvrtek 26. října v 17:00. Akce se bude konat v Jinonicích v učebně B103A a moderovat ji bude Michal Smetana (Institut mezinárodních studií, Fakulta sociálních věd a Centrum mírového výzkumu Praha).

Více informací naleznete ve Facebookové události.

Diskusi pořádá Katedra severoamerických studií IMS FSV UK, Politologický klub a PRCP.

Těšíme se na setkání s vámi všemi.