Přednáška prof. Hannse W. Maulla

Srdečně zveme studenty i absolventy na přednášku a diskuzi s prof. Hannsem W. Maullem s názvem "The disintegrating international order: where will it take Europe?", která proběhne 20. 11. od 17:00 ve velké aule C117 nového Areálu Jinonice.

Mezinárodní řád ohrožují brutální války s potenciálem eskalace, soupeření velmocí i četné krize (migrace, klima, nerovnoměrný hospodářský rozvoj...). Bude Evropa schopna na tyto výzvy reagovat politicky, ekonomicky a vojensky?

Profesor Hanns W. Maull, přední německý a mezinárodní odborník na mezinárodní vztahy, se zaměřuje na vývoj mezinárodního uspořádání a na německou a japonskou zahraniční a bezpečnostní politiku. Je spolupracovníkem Stiftung Wissenschaft und Politik (špičkového německého institutu pro mezinárodní bezpečnostní otázky) v Berlíně a profesorem na John Hopkins University v Boloni.