Univerzita Karlova oslavila 676. narozeniny a předala ceny Miloslava Petruska

V úterý 9. dubna proběhlo ve Velké aule historické budovy Karolina slavnostní zasedání připomínající 676. výročí založení Univerzity Karlovy. U této příležitosti byly uděleny Ceny Miloslava Petruska za prezentaci a propagaci a Ceny Bedřicha Hrozného za tvůrčí počin.

Cena Miloslava Petruska za prezentaci a propagaci se uděluje za pozitivní počin, který má významný dopad na vytváření obrazu vnímání Univerzity Karlovy u široké veřejnosti. Je pojmenována po jednom z nejvýznamnějších českých sociologů, emeritním děkanovi Fakulty sociálních věd UK. Obdrželi ji:

• Ředitelka Herzlova centra izraelských studií UK a naše akademička Dr. Irena Kalhousová za dlouhodobý rozvoj třetího pilíře univerzity prostřednictvím svých aktivit v médiích, účasti na veřejných diskuzích a přednáškové činnosti na středních školách.
  • Podcastové studio Kampus Hybernská a Filip Liška za podporu studentské popularizační činnosti a její rozvoj.

Moc gratulujeme!