Úspěchy - Fulbrightovo stipendium

Celkem devět vědců a vědkyň a studujících z Univerzity Karlovy získalo prestižní Fulbrightovo stipendium a v akademickém roce 2024/2025 budou sbírat zkušenosti v USA. Mezi nimi uspěli dva kolegové z FSV UK.

Úspěšným kandidátem na IMS se stal PhDr. Jiří Kocián, Ph.D. s projektem Postpopulistická politická legitimita ve střední Evropě: Radikalizace a polarizace v Polsku a České republice. Jiří stráví zimní semestr na Rutgers University pod odborným dohledem prof. Jana Kubika.

Zároveň se k 1. 7. 2024 stala členkou Správní rady Komise J. Williama Fulbrighta prof. PhDr. Kateřina Králová, Ph.D., M.A.

Oběma srdečně gratulujeme!

Seznam všech vybraných kandidátů pro rok 2024/2025 z Univerzity Karlovy naleznete na webu Magazínu UK Forum.

Foto: Fulbrightova komise