Vyjadřujeme upřímnou soustrast akademické obci FIlozofické fakulty

S velkým zármutkem vyjadřujeme hlubokou soustrast kolegům a studujícím na Filozofické fakultě, která se stala obětí tragického a nesmyslného útoku. Naše myšlenky jsou se všemi, kteří byli postiženi touto tragédií. Jsme s vámi a připraveni pomoci.

V souvislosti s tragickými událostmi bylo zřízeno pietní místo před budovou rektorátu Univerzity Karlovy na adrese Ovocný trh 3, Praha 1. Tento prostor je otevřený pro všechny, kdo hledají místo pro vzpomínku a vzájemnou podporu v těchto těžkých chvílích.

Nadační fond UK také vyhlásil sbírku na podporu rodin obětí, pedagožek a pedagogů, studentek a studentů zasažených střelbou na Filozofické fakultě UK. Veškeré vybrané prostředky budou použity na pomoc zasaženým touto tragédií. Více informací naleznete zde

Vyjádření rektorky UK a děkanky FF UK ke střelbě na Filozofické fakultě UK naleznete zde

Pro další informace prosím navštivte web UK