Výzva k podávání přihlášek: 4EU+ Fellowship na Univerzitě Karlově

Rádi bychom se s vámi podělili o výzvu k podávání přihlášek do projektu Plurality of Memories: 4EU+ Fellowship na Univerzitě Karlově, pro postdoktorandy a pokročilé studenty doktorského studia.

Projekt "Plurality of Memories in Europe in a Global Perspective" vznikl jako interdisciplinární iniciativa, kterou rozvíjejí vědci z oborů historie, literatury, politologie a sociologie.

Kdo se může přihlásit: postdoktorandi a pokročilí studenti doktorského studia z partnerských univerzit zapojených do Aliance 4EU+: Univerzita ve Varšavě, Sorbonnská univerzita, Univerzita v Heidelbergu, Univerzita v Miláně a Kodaňská univerzita.

Místo konání: Univerzita Karlova, Praha

Délka trvání: Krátkodobá stáž bude trvat cca 5-7 dní

Časový rámec: od 15. září do 31. října 2022

Obecné požadavky: jednostránkový motivační dopis; životopis, příslušnost k univerzitě v síti 4EU+

Stipendium se skládá z hrazených letenek, ubytování zajištěného univerzitou a pevně stanovených denních příspěvků.

Od stipendistů se očekává jedna prezentace probíhajícího výzkumu a krátký příspěvek na blogu na konci stipendia.

Jak se přihlásit: Všechny požadované dokumenty je třeba zaslat na e-mailovou adresu 4euplus@fsv.cuni.cz a do předmětu uvést "4EU+ fellowship, Prague".

Uzávěrka: 1. srpna 2022.

Kontaktní osoba: Mgr. Klára Kosová (klara.kosova@fsv.cuni.cz).