Zajímavé kurzy v letním semestru

Kurzy v LS 2022

Zajímavé kurzy v letním semestru

Milí studenti,
dnešním dnem se otevřela registrace předmětů na letní semestr 2021/2022. Rádi bychom Vás touto cestou upozornili na zajímavé kurzy jednotlivých kateder, které otevíráme.

Katedra evropských studií

V letním semestru se mohou magisterští studenti zapisovat do kurzu International Morality between Ethical Ideals and Reality hostujícího přednášejího, prof. Pierra Allana z Ženevy. Kurz se zaměří na teorie mezinárodních vztahů, etiku a její vztah k válečným konfliktům, lidským právům a dalším konceptům. Předmět bude probíhat ve třech blocích. Přesné termíny a další informace najdete v SIS.

Katedra německých a rakouských studií

Jako každý semestr nabízí Katedra německých a rakouských studií za podpory DAAD kurzy vyučujících z Německa. Náš dlouhodobý hostující vyučující Dr. PD Norman Domeier bude v letním semestru vyučovat o ekonomických a sociálních systémech německy mluvících zemí a nové pravici v Německu od roku 1945 dodnes. Mezi pendlujícími profesory tento semestr budou Prof. Dr. Vögele, Prof. Dr. Leiner a Prof. Dr. Kupper. Historik Jörg Vögele se ve svém kurzu bude zabývat obyvatelstvem Německa, společností a ekonomikou od roku 1945. Teolog Martin Leiner bude poskytovat úvod do srovnávacího výzkumu usmíření a Patrick Kupper se bude zabývat environmentální historií moderního města. Dále nás také navštíví tutorka Janna Keberlein. Více podrobností o jednotlivých kurzech nalezte v SIS a v přiloženém letáku.

Katedra ruských a východoevropských studií

Letos se na Katedře ruských a východoevropských studií představí Oszkár Roginer, doktorand programu Centra pro jihovýchodoevropská studia ve Štýrském Hradci, kde v současné době pracuje na své disertační práci. Bude vyučovat každou středu o maďarské společnosti a kultuře. Více o jeho předmětu naleznete v SIS.

Katedra severoamerických studií

Na Katedře severoamerických studií i letos otevíráme zajímavé kurzy hostujících profesorů. Barry Wood bude vyučovat kurz o tom, jak se vyvíjely technologie v období po druhé světové válce a jak se Silicon Valley stalo centrem technologických inovací. Ralph Young se bude ve svém kurzu věnovat disentu v Americe a jeho hlavním protagonistům a Frank Kuznik bude vyučovat kurz o amerických médiích v 21. století. Podrobnější informace o obsahu jednotlivých kurzů naleznete v SIS a také v přiloženém letáku.