Letní akademická stáž ve Washingtonu

Zajímá vás mezinárodní politika nebo americká politika? Chcete studovat ve Washingtonu na George Mason University? Chcete získat praktickou stáž? Chcete prožít 2 měsíce aktivního života s mladými lidmi z celého světa?

Institut mezinárodních studií ve spolupráci s Fondem amerických studií (TFAS) nabízí studentům bakalářského a magisterského programu Teritoriálních studií unikátní možnost účasti na letní akademické stáži ve Washingtonu v termínu od 1. června do 26. července 2024.

Co program obsahuje:

• 250 hodin přednášek, návštěv, diskusí, praktických zkušeností
  • 1-3 kreditově uznatelné předměty z George Mason University
  • Návštěva amerických institucí jako je Bílý dům, Capitol Hill, Nejvyšší soud, Pentagon
  • Setkání se zástupci amerických firem a neziskových organizací
  • Garance praktické stáže u některé vládní nebo nevládní organizace
  • Kariérní příležitost pro navazování kontaktů s lidmi z celého světa
  • Návštěvy kulturních a sportovních událostí
  • Organizované prohlídky Washingtonu
  • Ubytování na kolejích George Washington University v centru Washingtonu
  • Letenku z Prahy do USA a zpět

Studenti si sami hradí:

• Náklady na živobytí (celková výše je odhadována na 40 tis Kč v závislosti na zvyklostech a způsobu života, stravování, dopravě a cestovatelských plánech, některá jídla jsou poskytována v rámci programu)
  • Zápisné do programu 25 dolarů

Jak získat nominaci do programu?

Co musí přihláška obsahovat?

• Životopis v angličtině
  • Ukázku z jakéhokoli vašeho anglo-jazyčného textu (esej, seminární práce, blog) v rozsahu maximálně 5 stran, který jste napsali na téma veřejné politiky, historie nebo mezinárodních vztahů
  • Dva kratší texty v nichž zodpovíte následující otázky (postačuje několik vět ke každé):
    • A/ “Please describe the type of internship that is a good fit for your skills, interests and experiences. How will this professional experience help you achieve your career goals?”
    • B/ “Why are you applying to participate in a comprehensive D.C. program that includes academic coursework, an internship placement, as well as career-building and networking events rather than seeking an internship on your own?”
  • Výpis splněných předmětů a známek z dosavadního studia (postačí zatím neformální ze SIS)

Více informací na www.DCinternships.org