Martina Kerlová: "Erich Heller’s Disinherited Mind: A Bohemian Jewish Germanist in Anglo-American Exile"

Martina Kerlová, studentka našeho doktorského programu Moderní dějiny, publikovala studii "Erich Heller’s Disinherited Mind: A Bohemian Jewish Germanist in Anglo-American Exile." Erich Heller (1911-1990) se narodil v německé židovské rodině v Chomutově. Vystudoval pražskou Německou univerzitu, krátce po studiích byl ale nucen uprchnout před nacistickou invazí. Našel útočiště ve Spojených státech, kde dvě desetiletí vyučoval na Northwestern University a pomáhal rehabilitovat německou a rakouskou literaturu a myšlení v zahraničí. Martina ve své studii zkoumá Hellerův intelektuální vývoj během jeho dobrovolné i nucené migrace a sleduje proměny jeho politické a filozofické identity.

Celou studii si můžete přečíst na tomto odkazu.

Gratulujeme.