Memorandum o spolupráci mezi IMS FSV UK, ÚMV a BNFF

Institut mezinárodních studií FSV UK, Ústav mezinárodních vztahů, v. v. i. a Nadace Borise Němcova (Boris Nemtsov Foundation for Freedom gGmbH) uzavřely memorandum o spolupráci.

IMS FSV UK a BNFF tímto vyjadřují společný zájem o zahájení výzkumné iniciativy Ideas for Russia (dále jen "iniciativa") zaměřené na politickou a společenskou transformaci Ruska bez právní subjektivity, která bude založena v rámci Katedry ruských a východoevropských studií IMS FSV UK, a o vytvoření společné výzkumné platformy bez právní subjektivity (dále jen "společné vědecké pracoviště") pro usnadnění spolupráce na výzkumných projektech.

Cílem projektu Ideas for Russia je podpora komplexního výzkumu současné ruské společnosti, ekonomiky a politiky s cílem vytvořit hloubkovou analýzu současných a budoucích trendů v Rusku v oblastech kritických pro jeho budoucí vývoj.

Cílem iniciativy je vypracovat relevantní politické návrhy pro rozhodovací orgány a zúčastněné strany, vytvořit akademickou síť pro excelentní politicky orientovaný výzkum a analýzy a vytvořit účinnou komunikační platformu pro prezentaci výsledků svého výzkumu.