Podzimní škola Zdoňov

Zajímá vás historie, kulturní dědictví a česko-německé vztahy? Chcete získat praktické dovednosti v obnově památek a získat za to 3 ECTS? Přihlaste se na Česko-německou podzimní školu na Broumovsku, kterou organizuje IMS FSV UK společně se Sudetendeutsche Landsmannschaft, Společností česko-německého porozumění Trutnov-Krkonoše a obcí Teplice nad Metují.

Termín: 18. - 22. září 2024

Místo konání: Zdoňov u Broumova

Jazyk: němčina výhodou, nikoli však podmínkou

Náklady: Účastníci platí pouze administrativní poplatek 350 Kč. Doprava, strava, ubytování a kulturní program jsou hrazeny.

Pro koho je škola určena?

Pro sedm studentů a studentek bakalářských a magisterských oborů na Institutu mezinárodních studií.

Co vás čeká?

• Obnova kulturního dědictví: Naučíte se techniky obnovy náhrobních kamenů a péče o německé hřbitovy na Broumovsku (Zdoňov, Teplice nad Metují, Heřmánkovice), budete se podílet na pietní úpravě hřbitova v Heřmánkovicích.
  • Setkání s pamětníky a pamětnicemi: Poznáte německé pamětníky a pamětnice a proniknete do spletité historie česko-německých vztahů.
  • Doprovodný program: Navštívíte zaniklou obec Libná a Kříž smíření na Bukové hoře.

Předmět je ohodnocen 3 ECTS za aktivní účast na opravách hřbitovů, společném programu a skupinové práci (rozhovor s pamětníky, fotodokumentace hřbitova, dokumentace naučné stezky).

Přihlášky zasílejte do neděle 30. června 2024 na e-mail marketa.kroupova@fsv.cuni.cz. Uveďte své jméno, ročník studia, obor, jazykovou vybavenost a pár vět o tom, proč vás Podzimní škola zaujala. Těšíme se na vaši účast!