Přednáška renomované ukrajinské novinářky Sonyi Koshkiny

V rámci kurzu The Zelensky Phenomenon: The Rise of Audience Democracy and Performative Politics In Ukraine, který vede Dr. Valeria Korablyova, vedoucí výzkumného centra Ukraine In A Changing Europe, vystoupila hostující přednášející a renomovaná ukrajinská novinářka Sonya Koshkina. Přednášející je spoluzakladatelkou a šéfredaktorkou velkého média Lb.ua. Dr. Vasylenko a rovněž vyučuje žurnalistiku na Národní univerzitě Tarase Ševčenka v Kyjevě a v poslední době hostuje s přednáškami na různých univerzitách v EU. Její přednáška o práci ukrajinských médií v době války kombinovala odborné postřehy a osobní svědectví a zároveň studentům osvětlila roli médií v současné ukrajinské veřejné politice.

Přepis přednášky je k dispozici zde