Představení nového výzkumného centra: Ukrajina v měnící se Evropě

UA

Představení nového výzkumného centra: Ukrajina v měnící se Evropě

Srdečně zveme na oficiální představení nového výzkumného centra s názvem Ukrajina v měnící se Evropě, které povede členka Katedry ruských a východoevropských studií Dr. Valeria Korablyova.

V poledne začneme přednáškou, kterou přednese Dr. Viktoria Sereda, uznávaná odbornice na ukrajinskou společnost, jejíž připravovaná kniha "Displacement in War-Torn Ukraine: State, Displacement and Belonging" (Cambridge University Press) bude tvořit jádro přednášky. Přednáška proběhne v pondělí, 20. 2., od 12:00 v budově FSV UK na adrese Pekařská 16 (v místnosti 114). Více podrobností o přednášce naleznete v přiloženém plakátu.

Oficiální představení centra

V odpoledních hodinách představíme činnost centra. Ve dvou panelových diskusích se setkají čeští a ukrajinští odborníci, kteří se zaměří dvě palčivá témata - ubytování ukrajinských vysídlenců v EU a proměny ukrajinské společnosti v důsledku války. Program proběhne od 14:00 v sálu Minuta, ve Skautském institutu (Staroměstské náměstí 1/4). Pracovním jazykem bude angličtina. Upozorňujeme, že na akci je třeba se REGISTROVAT. Kompletní program a medailonky hostů naleznete zde.

Program:

Opening words

Dr. Daniela Kolenovská, vedoucí Katedry ruských a východoevropských studií IMS FSV UK

Dr. Valeria Korablyova, vedoucí výzkumného centra Ukrajina v měnící se Evropě

Ukrainian war refugees in the EU: challenges and opportunities

Dr. Viktoria Sereda, Forum Transregionale Studien (Berlín, Německo), UCU (Lvov, Ukrajina)

Dr. Yana Leontiyeva, Sociologický ústav AV ČR, v. v. i.

16:00 - 16:30 Coffee Break

Reporting from the country at war: academic fieldwork

Dr. Jan Šír, Katedra ruských a východoevropských studií IMS FSV UK

Dr. Anna Osypchuk, Ředitelka pro výzkum, Škola pro analýzu politik, NaUKMA