Přednáška prof. Hervé Mazurela "Historie emocí a prožívání"

Institut mezinárodních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy ve spolupráci s Francouzským ústavem pro výzkum ve společenských vědách (CEFRES) zvou na přednášku prof. Hervé Mazurela "Historie emocí a prožívání", která se uskuteční v prostorách knihovny CEFRES ve čtvrtek 21. září od 17:30.

Přednáška bude přednesena ve francouzštině (český překlad zajištěn).

Více informací naleznete na Facebookové události

Prof. Mazurel působí na Université de Bourgogne a patří mezi současné nejvýraznější představitele francouzské historie mentalit, vnímání a emocí (viz např. Kaspar l'obscur ou L'enfant de la nuit, 2018; s A. Corbinem Histoire des sensibilités, 2022).

---

Na veřejnou přednášku naváže menší seminář s prof. Mazurelem na téma “Psychoanalýza ohrožená historií?” v pátek 22. září v čase 10:00 - 11.30, jednacím jazykem bude angličtina. Na semináři budeme diskutovat o kapitole z jeho rozsáhlé syntézy, která vyšla v roce 2021 L'Inconscient ou l'oubli de l'histoire. Profondeurs et métamorphoses de la vie affective (Nevědomí neboli zapomnění historie. Hloubky a proměny světa emocí). Pro podrobnější informace o semináři kontaktujte Dr. Ondřeje Matějku (ondrej.matejka@fsv.cuni.cz).