Přednáška prof. Martina Schulze Wessela - "Imperial Legacies in Russia's War against Ukraine"

lecture

Výzkumné centrum "Ukrajina v měnící se Evropě" a česká kancelář Colegium Carolinum Vás srdečně zvou na přednášku prof. Martina Schulze Wessela s názvem "Imperial Legacies in Russia's War against Ukraine", která proběhne ve čtvrtek 18. května od 14:00 v místnosti C321.

Martin Schulze Wessel je profesorem východoevropských dějin na Mnichovské univerzitě. Ve své nedávné knize "The Curse of Empire: Ukraine, Poland, and the Errant Path in Russian History" (C. H. Beck, 2023) vypráví o Rusku, Ukrajině a Polsku ze specifické perspektivy. Schulze Wessel hledá a zdůrazňuje historické a kulturní kořeny války Ruska proti Ukrajině. Dle Schulze Wessela má Rusko nevyřešený problém identity, který vychází z jeho imperiální minulosti. Rozdělením Polska a anexí Ukrajiny vytvořila ruská politika situaci, v níž již nelze oddělit jeho národní a imperiální identitu - národní a imperiální identity se spojily.

Těšíme se na Vás!