Současní členové

Teritoriální studia - Bc.

První ročník

David Kalina

David je studentem prvního ročníku Teritoriálních studií. V SIMSu je prvním rokem a pokusí se Vám zpestřit rok organizací párty a sportovních akcí společně s ostatními SIMSáky. V rámci IMS ho nejvíce zajímá historie, mezinárodní vztahy a diplomacie. Ve volném čase chodí do posilovny, hraje počítačové hry nebo rád zajde s kamarády na “jedno”.

Úkoly: Organizace společenských akcí

DK

 

Matyáš Diestler

Matyáš, řečený Maty je v prvním ročníku Teritoriálních studií. V SIMSu je součástí týmů pořadajících společenské akce a přednášky, čemuž se věnuje i mimo školu. Na IMS šel, protože ho baví historie, politika, veřejné dění a získávání nových informací.

MD

 

Tomáš Čevela

Tomáš je studentem prvního ročníku Teritoriálních studií. V SIMSu má na starosti spoluorganizování akcí a párty.

TČ

Lukáš Drobec

Lukáš studuje první ročník Teritoriálních studií bakalářského oboru. Je absolventem Českoslovanské akademie obchodní v Resslově ulici. Kandidoval na post propagace FSV UK na středních školách a ukázat budoucím vysokoškolákům, co vše nabízí nejenom FSV UK, ale také jaké může mít student UK výhody a benefity. Mezi jeho záliby patří dějiny Římské říše, cestování po jižní Evropě, studování jižních jazyků (odborná španělština, do budoucna i italština), diplomacie a mezinárodní vztahy ČR.

Úkoly: Propagace IMS na SŠ, 

LD

 

 

Druhý ročník

Kristýna Sluková

Kristýna studuje druhý ročník oboru Teritoriální studia. V SIMSu funguje již druhým rokem jako fotografka a správkyně našeho instagramu. Nově se stala i místopředsedkyní pro PR. Na IMS ji nejvíce zajímá oblast západní Evropy a výuka jazyků. Ve volném koronavirovém čase se nejvíce věnuje focení, čtení a hraní. 

Úkoly: Fotografka, Správce instagramu

KS

 

Matěj Appelt

Student druhého ročníku Teritoriálních studií, demotivovaný distanční výukovou, se rozhodl přidat si další Zoom sezení, a to tentokrát v podobě schůzí SIMSu. I přesto doufá, že alespoň druhá část akademického roku bude více ve škole a méně u počítače a bude moci pomáhat pořádat zajímavé diskuze či přednášky. Mezi jeho oblíbené činnosti patří zapisování si až moc předmětů, díky kterým se alespoň o zkouškovém nenudí.

Úkoly: Organizace přednášek a diskuzí, Pomocný grafik SIMSu

MA

 

Vojtěch Michal

Student druhého ročníku bakaláře Teritoriálních studií. Na chodu SIMSu se letos podílí druhým rokem, a i přes nepříjemnosti způsobené všemožnými omezeními se chce věnovat studentským akcím. Nejvíce ho v rámci IMS zajímá postsovětský prostor, a proto by po bakalářském studiu chtěl pokračovat na KRVS. Ve volném čase jezdí na kole a pokud to situace umožňuje, pije pivo. Jednoho dne se možná bude podílet státní na revoluci.

Úkoly: Párty tým, Mezispolková komunikace, Sportovní turnaj

VM

 

Jana Mužíková

Studentka druhého ročníku oboru Teritoriální studia. V SIMSu je již po druhé a opět by se velmi ráda podílela na organizaci akcí. Vášnivá milovnice dobré kávy, alkoholu a raního lebedění. Je líná a nekreativní. Parťák pro každou špatnost. Srdcem i slovníkem plzeňák. Bytostně nenávidí jízdu na kole a sychravé počasí.

Úkoly: Párty tým, Mezispolková komunikace, Merch

JM

 

Anežka Kotková

Odborník na tabulky

Anežka je studentkou druhého ročníku oboru Teritoriální studia. Do SIMSu se dostala po druhé a doufá, že její přítomnost bude opět prospěšná. Letos je jejím největším cílem zpříjemnit distanční život studentů, kdy se především bude věnovat pořádání zajímavých debat. Mezi její největší vášně patří dobré jídlo, káva a bublinky. Většinu svého času teď tráví doma, ale v necovidových dobách tancuje rock and roll nebo zkouší odolnost svých přátel vůči jejímu pronikavému hlásku. 

Úkoly: organizace debat a přednášek, mezi spolková komunikace na FSV, schůze vedení IMS

AK

 

Daniel Paál

Obyvatel Čelákovic, Polaban, Čech s maďarskými kořeny a Evropan. Studuje 2. ročník TS, takže už v sobě nachází vzor v podobě Štěpána Báthoryho, Jonase Basanavičiuse či Karla I. Baví jej historie, geografie a politika, sleduje sport, hraje stolní tenis a Dobyvatele, rád cestuje po ČR i Evropě, obzvláště vlakem <3 - na obrázku naleznete nejkratší mezinárodní železniční trať na světěě. Jeho nejoblíbenějšími regiony jsou (obzvláště po roce DSSE) střední Evropa (bývalé Rakousko-Uhersko) a Pobaltí (Litva, Lotyšsko, Estonsko), učí se všechny tamější jazyky.  V SIMSu “dela vse, kar dela Pahor”. Ale vážně. Má na starosti zapisování schůzí, harmonogramy termínů zkoušek a odevzdání prací svého ročníku, částečně Facebook, ale hlavně organizaci PubQuizu, jejž ve svém volném čase pravidelně hraje.

Úkoly: Zápis chůzí SIMSu, částečně Facebook pubquiz IMS

DP

 

 

Třetí ročník

Alexandra Cholevová

Alex studuje třetím rokem obor Mezinárodních teritoriálních studií, takže letos by měla veškerý svůj čas věnovat bakalářské práci. V SIMSu je poprvé a ráda by se věnovala především společenským aktivitám, alespoň v online podobě. Sama je totiž velmi společenským tvorem. Kromě posezení s kamarády, sledování filmů, čtení, cestování a nutné prokrastinace ve formě vaření, patří mezi její záliby taky sport (občas), jazyky a v neposlední řadě její kocour.

Úkoly: Organizace přednášek, Merch IMS, Organizace společenských akcí

ACh

 

Lukáš Filip

Místopředseda SIMSu pro společenské akce a odborník na pozadí

Lukáš studuje ve třetím ročníku oboru MTS a v SIMSu je letos už potřetí. Chtěl by tedy samozřejmě navázat na to, co dělal poslední dva roky, zároveň by se ale rád podílel i na jiných věcech. Minulý rok měl v medailonku, že ho baví cestování a večery s kamarády u piva, což jsou obě činnosti, kterým aktuální doba moc nepřeje. To ho ale neodradilo od toho snažit se vymyslet jiné způsoby, jak se udržet v kontaktu - alespoň vzdáleně!

Úkoly: Pokladník, Párty tým, Schůze vedení, E-mail

LF

 

Jakub Šmejkal

Místopředseda SIMSu pro PR

Jakub studuje třetí ročník na IMS a v SIMSu je již třetím rokem. Jeho hlavní doménou je správa facebooku a webu SIMSu a dále také příprava společenských akcí, od pivních posezení, nebo v současnosti online posezení, až po přednášky. Jako správný alkoholik se účastní každé párty, ale jako srdcový pivař se nejlépe cítí v hospodě u osmého půllitru piva.

Úkoly: Facebook, Společenské akce, Přednášky, Web SIMS

JŠ

 

Peter Václavík

Peter je študentom tretieho ročníka odboru MTS a súčasťou SIMSu je už druhýkrát. Ako minulý, tak aj tento rok je odhodlaný aktívne sa zapájať do chodu študentského spolku, pokračovať v doterajšej práci a pomôcť mladším spolužiakom vždy, keď bude treba. Medzi jeho záľuby patrí diskutovanie o rôznych témach, politika ako európska tak medzinárodná, diplomacia, šport(basketbal), umenie, učenie sa cudzích jazykov ako aj trávenie času s priateľmi a spolužiakmi. 

Úkoly: Schůze vedení, Sportovní turnaj, Sociální sítě - Facebook

PV

 

Daniel Kraus

Daniel studuje třetí rokem MTS a letos je v SIMSu potřetí. Primárně se v SIMSu zabýval multimediálními vymoženostmi, hlavně pak grafickým designem, který je jeho vášní. Chtěl by letos už konečně dokončit nový merch IMS a SIMS, nad kterým strávil dlouhé hodiny svého cenného času. Kromě toho se stará o Facebook a působí v různých sekcích samosprávy. Mezi jeho zájmy mimo jiné patří popkultura, underground, filmy, žurnalistika, kvalitní muzika (hlavně funk a jazz), americká sportovní kultura a lokální pivovary. V rámci teritorií se zajímá nejvíce o dění v USA a na Blízkém východě, nejvíce v Izraeli. Koronavirus zastavil jeho působení na černém trhu. 

Úkoly: Grafik, FB SIMS, multimédia, party tým, přednáškový tým, Merch IMS a SIMS

DK

 

Česko-německá studia

Michaela Němcová

Předsedkyně SIMSu

Míša studuje třetím rokem česko-německá studia a stejně tak je potřetí členem SIMSu. Nejvíce se stará o organizaci nejrůznějších společenských akcí, jako jsou párty, posezení u pivka s deskovkami nebo třeba vodácký výlet. Ačkoliv studentskému životu doba covidová moc nepřeje, neztrácí nadšení, a snaží se vymyslet nové možnosti akcí. V SIMSu by letos chtěla pozvedávat morálku Zoomem znuděných studentů čímkoliv legálně povoleným (a to snad brzy i v prezenční formě) a také navázat na loňský skvělý vodácký výlet. Mezi její záliby patří kulinářské experimenty, výletování, deskovky a cokoliv, co má kožíšek. Oblíbený nápoj: víno.

Úkoly: Schůze vedení IMS, Spolupráce se studentskými spolky FSV, IMS voda, Výjezdní zasedání, Den otevřených dveří IMS

MN

 

Radka Malcová

Studentka 3. ročníku ČNS, v SIMSu však poprvé. Na ulici jí nepotkáte bez sluchátek, protože bez hudby nedá ani ránu. Společně se zákazem koncertů skončil i její hlavní koníček: malování třpytek po kamarádech před koncerty (což by Václav Klaus označil za levicový výstřelek). A tak zůstalo jen vedení eurofederalistického spolku a posílání hloupých memes. Věčně v krizi, ale vždycky si dělá srandu sama ze sebe (může vypadat jako princezna, ale i tak vynese odpadky a odmění se pivem). Podle slov jejích kamarádů silná a nezávislá žena, alkáč, veselá depka, starostlivá mamka...Věří, že v SIMSu uplatní svou starostlivost a obětavost v pomoci mladším studentům. Kromě toho se bude věnovat organizaci přednášek, mezispolkové komunikaci a vlastně čemukoli, co bude potřeba.

Úkoly: Organizace přednášek, Mezispolková komunikace

RM

 

Karolína Mrázková

Karolína je studentka 1. ročníku Česko-Německých studií. Přichází tak s novou a neutuchající energií. Chtěla by tyto nepříznivé časy obohatit novými myšlenkami a nápady. I přes již rozdané úkoly, ráda pomůže s čímkoliv a komukoliv. Ve svém volném čase se věnuje převážně hudbě, politice, vaření, filmu a módě. 

Úkoly : Pořádání volnočasových studentských akcí - PubQuiz, Party, Sportovní akce

KM

 

Magisterské obory

Severoamerická studia

Filip Šourek

Místopředseda SIMSu pro akademické záležitosti

Filip studuje v rámci institutu prvním ročníkem specializaci Severoamerická studia. Zároveň působí v Akademickém senátu FSV UK (a v rámci Sociální komise a Komise pro vnější vztahy AS FSV UK), v Disciplinární komisi FSV UK a je momentálně pomocným vědeckým pracovníkem Katedry severoamerických studií. V rámci SIMSu se tento rok staví do pozice místopředsedy pro akademickou činnost. Ve studiu se zaměřuje na sociální a lidskoprávní problematiku v rámci severoamerického regionu a historii genderu a LGBTQ komunity. Mezi Filipovy záliby patří četba, pivo a plavání. Filip pevně věří, že letošní SIMS překoná již tak vysoko nastavenou laťku minulých let!

Úkoly: Komunikace s vedením institutu, Kvízy

FŠ

 

 

Německá a Rakouská studia

Bára Krempaská

Bára je stálym členom SIMSu už od prvého ročníka bakalárskeho štúdia. Po celé roky sa snaží svoju extrovertnú a temperamentnú povahu Slovenky z východu využiť pri organizovaní rôznych nezabudnuteľných študentských akcií a pomáhaním študentom v boji s administratívnymi problémami a zároveň tak viac vťahovať menšinu študujúcu odbory zamerané na Nemecko do diania na inštitúte. Momentálne trávi semester v Krakove, kde sa jej veľmi páči a  kde chce využiť čas na prácu na svojej diplomovej práci, aby tohto roku mohla úspešne zakončiť štúdium. Okrem školy a trávenia času s kamarátmi miluje Netflix, veľmi rada varí a cestuje, s čím je spojený jej záujem o históriu, politické dianie a cudzie jazyky a kultúry.

Úkoly: Správa SIMS mailu, Členka sekce pro spoločenské akce

B

 

 

Západoevropská studia

Nick Ojo Omorodion

Nick studuje v druhém ročníku magisterské specializace TS Západoevropská studia, a v rámci SIMSu patří k opravdovým veteránům, jelikož byl letos zvolen již popáté. V letošním roce zastával v zimním semestru již podruhé pozici předsedy. Nicméně poté, co byl zvolen místopředsedou AS FSV UK se Nick rozhodl na předsednictví SIMSu rezignovat a v současnosti je řadový člen. Věří, že i koronavirové krizi a s ní spojeným lockdownem navzdory, se SIMSu bude dařit organizovat společenský život na institutu i v tomto akademickém roce. Mezi Nickovy záliby patří sport zejména kolektivní míčové hry, trávení času s přáteli u korbelu či láhve něčeho dobrého tekutého, cizí jazyky (letos se začal učit na IMS německy), hudba včetně hry na kytaru, seriály, filmy a dokonce i vaření. :)

Úkoly: Informace z AS FSV UK, Komunikace s vedením IMS, Schůze vedení IMS, Spolupráce se studentskými spolky FSV, Sportovní turnaj IMS

NOO

 

 

Balkánská a středoevropská studia

Klára Smitková

Klára studuje prvním rokem magisterskou specializaci střední Evropa a Balkán. Její zájem se především upíná k post jugoslávským státům a Rumunsku. Ačkoli je to její již pátý rok na IMS, do SIMSu se letos rozhodla přidat poprvé. V SIMSu se bude soustředit na schůze vedení IMS a kvízy pro další studenty. Zároveň se chce především věnovat svým spolužákům ze specializace a pomáhat jim se vším potřebným. Ve svém volném čase nejraději tancuje, chodí na procházky se svým obřím psem a neřekne “ne” pivu s kamarády.

Úkoly: Schůze vedení IMS, Slack, Online kvízy

KS

 

Karolína Kracíková

Karolína je ve druhém ročníku na magisterské specializaci Balkán s střední Evropa. Svůj akademický zájem v minulosti směřovala na bývalou Jugoslávii (zejména Srbsko), v současné době je však fascinována Běloruskem. V rámci studia pravidelně absolvuje programy v zahraniční, ráda proto studentům poradí ohledně výjezdů. V současné době se nachází v Bělorusku, kde si plnými doušky užívá stalinský empír a výuku v běloruštině.

Úkoly: Diskuze na téma Bělorusko, organizace dalších společenských akcí

KK

 

Ruská a euroasijská studia

Josef Rauvolf

 

 

Teritoriální studia - distanční forma

Michal Ostrý

Michala ve škole potkáte spíše jen náhodou.... Studuje ve druháku distančních (/kombinovaných) teritoriálek a do SIMSu se přidal, aby se pokusil velmi početnou skupinu svých spolužáků zapojit do dění na IMS. Za své vedlejší úkoly si předsevzal rozprášit mýty o distančních studentech. Na schůze se snaží chodit offline*.

*Hned jak skončí celá ta pandemie

Úkoly: Pomoc distančním studentům

MO

 

Doktorské studium

Jakub Šindelář

Jakub studuje třetím rokem doktorát Moderních dějin a je absolventem Západoevropských studií. Do SISM se připojil, protože chce, aby měli i doktorandi zastoupení v samosprávě IMS a aby se měli na koho obracet s případnými problémy či návrhy na zlepšení podmínek svého studia. Je také místopředsedou České asociace doktorandů (ČAD) a snaží se rozjet skupinu sdružující doktorandy na FSV.

JŠ

 

Čestní členové

Jakub Dolejš

Jan Kužela

Bára Navrátilová

Eliška Černovská

Matyáš Bubeník

Sára Žáková

David Mulica

Jan Sochor