Současní členové

Teritoriální studia - Bc.

1. ročník

Rút Andresková

Rut

Rút je v prvním ročníku Mezinárodních teritoriálních studií, takže je bažant jak na fakultě, tak v SIMSu. Baví ji organizace akcí a zajímá ji vnitřek fakulty, proto do SIMSu šla. Taky ji jako správnou feministku baví vařit (a to vegansky, aby toho nebylo málo). A krom kuchyně patří mezi její velké lásky literatura, její čtyřnohý jezevčíkovitý přítel a popichování okolí (není zlá, jen ironická).

Úkoly: členka přednáškového týmu, fsv memes

 

Lukáš Filip

Lukáš je v prvním ročníku na oboru Mezinárodní teritoriální studia a je tedy nováčkem i v SIMSu. Vždycky se ale nějak připletl k organizaci téměř všech akcí jak během studia na gymnáziu, tak mimo něj – a vždycky ho to bavilo. Když zrovna není ve škole, nebo neradí turistům v infocentru, tak většinou tráví čas s kamarády nebo cestuje. K tomu ještě stále chodí do svého gymnaziálního sboru, kde téměř samostatně udržuje sekci mužských hlasů.  Do SIMSu se rozhodl kandidovat právě proto, že ho baví organizovat věci tak, aby bavily ostatní.  

Úkoly: Instagram, mailing, den otevřených dveří

 

Jakub Dolejš

Jakub

úkoly: správce Facebooku, profi memař, organizátor kaleb, organizátor sportovních aktivit, dělač přednášek, spolupráce se spolky FSV

 

Daniel Kraus

Daniel

Dan je v prvním ročníku MTS a v SIMSu taktéž prvním rokem. Vždycky ho bavila organizace akcí, stejně tak pohrávat si s obrázky ve Photoshopu, proto mu byla letos přidělena funkce grafika. Mimo jiné se zajímá o popkulturu, politiku, hudbu, filmy a historii. Vždycky si rád dá pivo.

Úkoly: Grafika, Facebook tým, Party tým, FSV MEMES, Spolupráce na přednáškách, Organizace sportovního turnaje

 

Jakub Šmejkal

Jakub2

ED SHEERAN - 7.-8.7.2019, Praha-Letňany

“V současné době pravděpodobně není na světě populárnějšího umělce než je Ed Sheeran. Čerstvý držitel Řádu britského impéria, čtyřnásobný držitel Grammy a pětinásobný vítěz BRIT Awards. Ed Sheeran, jehož živé koncerty patří celosvětově mezi nejžádanější, vystoupí 7. a 8. července 2019 v pražských Letňanech. Má rád dobrou muziku, sport a pivo.”

Úkoly: Facebook tým, spoluorganizátor picích akcí, memes, organizátor sportovních akcí

 

Huy Duong Nhat

Huy

Huy je ve druhém ročníku na právech a letos nastoupil do prvního ročníku MTS. Život přece není nikdy dost perfektní na to, aby se nedal okořenit další školou. Huy má rád hlavně společenské akce, které mu otevřou cestu k poznání nových přátel. Nejraději naslouchá lidem, protože je podle něj každý člověk svým způsobem unikátní.

Miluje také dobré jídlo, rád zkouší nové věci a snaží se vyjít vstříc všem. Hlavně, aby byli všichni happy, tak zní jeho motto.

Úkoly: člen party teamu, tvorba kvalitních memes

 

2. ročník MTS

Filip Šourek

Filip studuje druhým rokem obor Mezinárodní teritoriální studia a členem SIMSu je již od začátku studia, tedy druhý rok. Minulý rok přišel k rozhodnutí stát se členem, jako slepý k houslím, ale ani trochu nelituje. Zásadní je pro něj příjemné a přátelské klima na institutu, spokojenost všech s různorodými akcemi a pokud začlenění co největšího množství studentů (domácích i zahraničních) do všeho, co se děje. Zásadním cílem tohoto roku je pro něj větší začlenění zahraničních studentů do kolektivu institutu a tudíž zpříjemnění jejich výjezdu za studii na Karlovu univerzitu (Buddy program, Prareas, Erasmus). Kromě toho je členem party teamu a organizátorem přednášek o Erasmu a mezinárodních dohodách.

Úkoly: spolupráce se zahraničními studenty IMS, člen party teamu, organizace přednášek o Erasmu a mezinárodních dohodách, účast na schůzích vedení institutu

 

Jakub Škopek

Jakub2

Jakub již druhým rokem studuje obor Mezinárodních teritoriálních studiích a členem SIMSu je prvním rokem. Jakub doufám, že bude plodným členem SIMSu a pravý SIMSákem, který se bude snažit SIMS důstojně reprezentovat a pečlivě se podílet na jeho chodu. Zásadní je pro něj spokojenost všech studentů s různorodými akcemi a začlenění, co největšího množství studentů do chodu spolku a univerzity. Cílem jeho působení v SIMSu je integrace zahraničních studentů a propojení domácích studentů s těmi zahraničními a pořádání pestrých přednášek na aktuální témata, které studentům snad obohatí studentský život.

Úkoly: člen party teamu, člen přednáškového teamu

 

Kristýna Jelínková

Kristyna

Kristýna je studentkou 2. ročníku Mezinárodních teritoriálních studií. V SIMSu je ale teprve začátečníkem, ale pravidelně navštěvovala všechny akce SIMSu, či pomáhala pořádat seznamovací kurz. Cílem Kristýny je zvýšit počet vzdělávacích akcí a různých debat s inspirativními lidmi. A zvýšit tím i prestiž SIMSu. Celkově by chtěla zvýšit povědomí studentů o všech různých akcích, či možnostech. Kristýna se ve volném čase věnuje hudbě, divadlu a má ráda cestování, politiku a degustaci dobrého vína s přáteli. Mezi její přednosti rozhodně nepatří sport, tudíž ji neuvidíte na sportovním turnaji běžet za míčem, ale rozhodně přijde tým MTS podpořit.

Úkoly: členka přednáškového týmu, organizace přednášek o Erasmu a mezinárodních dohodách, instagram

 

Sára Žáková

Sara

Sára studuje druhým rokem Mezinárodní teritoriální studia. V SIMSu je první rok, ale o to víc je zapálenější do všech budoucích akcí, které bude SIMS pořádat. Kromě toho má za sebou již organizaci seznamováku. Chtěla by celkově zvýšit povědomí studentů o tomto spolku a tím je zapojit do veškerých aktivit, které SIMS organizuje. Sára by ráda podpořila studentský život podílením se na nejrůznějších akcích a debatách a tím zvýšila prestiž spolku, který je zde hlavně pro vás. K jejím koníčkům patří zejména gastronomie. Poté hudba, lyžování, vzdělávání se ve všech možných (někdy i nemožných) oblastech popřípadě sbližování se s přáteli za zvuků hudby a cinkání skleniček. Sára vás mile ráda podpoří i během akcí, kde nebude přímý účastník.

Úkoly: Koordinátorka snídaní, pomocná síla v organizaci přednášek

 

Honza Rebeta

Honza

Honza je v druháku a v SIMSu je poprvý. Je zapálený pro každou akci a rád dělá smysluplnou práci. Jedná se o inteligentního a nadaného studenta s potenciálem. Proto se chce zapojit do poučných akcí, jako jsou přednášky apod. se zajímavými hosty. Samozřejmě se chce zapojit do akcí při nichž se konzumuje kořalka. Těší se, že bude moct nějak přispět do SIMSu a spolupracovat na jeho aktivitách. Bude mimo jiný organizovat výjezdní zasedání a další věci. Takže se máte na co těšit.

Úkoly: člen přednáškového týmu, FSV memes, organizátor výjezdního zasedání, člen party týmu, den otevřených dveří

 

Vojta Skuhravý

Vojta

Vojtík je ve druháku a v SIMSu je letos poprvé jako opravdový (ne jen podřadný čestný) člen. Mimojiné je stejně jako zbytek členů náruživým konzumentem tekutého chleba a bylinných odvarů. Než abychom tu sepisovali knihy o jeho nadlidských schopnostech, shrňme vše do dvou slov. Dokonalost sama.

Úkoly: grafika

 

3. ročník MTS

Nick Ojo Omorodion

místopředseda SIMSu

Nick

Nick je na IMS ve 3. ročníku IMS a do SIMSu se dostal už potřetí, konexí i zkušeností má tedy na rozdávání. Letos poprvé zastává post místopředsedy, ze kterého se bude starat o hladký chod studentského života na našem institutu. Nebojte se na něj obrátit s jakýmkoliv problémem či otázkou. Kromě organizace všemožných akcí, bavení se s lidmi a dobrého piva, má Nick rád také seriály, filmy, jazyky a sport. :)

úkoly: spolupráce mezi spolky FSV, propagace IMS na SŠ, spolupráce s PR oddělením IMS, sportovní turnaj IMS, koordinátor kandidátů do AS FSV, plesový výbor FSV, (“holka na všechno”)

 

Veronika Homolová

Veronika

Veronika je studentkou třetího ročníku MTS, součástí SIMSu je prvním rokem. S o to větším elánem je připravena se podílet na akcích přínosných nejen pro studenty IMS, ale i pro celou fakultu. Z tohoto důvodu se ujala organizace plesu FSV UK. Mezi její záliby patří tanec, organizace společenských akcí (zatím má zkušenosti s pořádáním dětských táborů a akcí pro vedoucí po zbytek roku), horolezectví a obecně zimní sporty.

Úkol: plesový výbor FSV

Česko-německá studia

Barbora Krempaská

místopředsedkyně SIMSu

Bara

Slovenský unikát na svojom odbore i v SIMSe!

Bára študuje už tretí ročník odboru česko-německá studia a po roku v Nemecku je pripravená sa zase plne podielať na živote nášho institutu a fakulte. Je rada v centre diania všetkého, pretože práca s ľuďmi ju veľmi baví. Okrem toho, že je vždy a všade  ochotná zariadiť všetky prosbičky svojich spolužiakov, ju rozhodne uvidíte na každej IMS akcii, pretože little party never killed nobody. Jej ambíciou je ešte viac spestriť život na fakulte a mladším študentom zabezpečiť hladký priebeh štúdia. Vďaka svojim záľubám k cudzím jazykom, kultúram a cestovaniu sa ďalej podiela na projektoch pre zahraničných študentov organizované našou univerzitou. V tom malinkatom zbytku volného času rada varí, počúva hudbu a trávi čas s kamarátmi mimo školy.

Úkoly: člen párty-teamu, mailing, Instagram, spolupráce se zahraničními studenty, koordinátorka pro Česko-německé studia

 

Michaela Němcová

Michaela

Míša je v prvním ročníku česko-německých studií a je v SIMSu nováčkem. Baví ji organizovat různé akce a být v centru dění. V SIMSu se bude podílet na organizaci párty a jiných alko-akcí a k tomu se rozhodla obnovit tradici výjezdního zasedání. Když zrovna není ve škole nebo v práci, ráda si ve volném čase zahraje volejbal, poslouchá hudbu, peče nebo vyrazí s nadšením kamkoliv na výlet s přáteli. Existuje spekulace, že jí v žilách koluje jedině tak bílé víno a kafe.

Úkoly: člen party teamu, spolupráce mezi spolky FSV, organizace výjezdního zasedání, organizace sportovních akcí FSV

Teritoriální studia - Mgr.

Evropská studia

Jan Sochor

předseda a pokladník SIMSu

Honza2

Honza Sochor je studentem 1. ročníku Evropských studií navazujícího magistra NMTS FSV UK. Již 3. rokem je součástí SIMS. Letos byl zvolen v SIMS předsedou a jeho primárním cílem je zkvalitnit a zvýšit počet akcí pořádaných naším studijním spolkem. Rád jezdí na lyžích, poslouchá kvalitní hudbu, miluje černý a sarkastický humor a zajímá se především o mezinárodní vztahy a EU.

úkoly: předseda SIMS, pokladník, výpomoc s přednáškami, grafika

 

Boris Vanka

Boris

Pražský navrátilec z Brna milující politiku a cestování stopem. Za svůj krátký život toho stihnul víc než dost: 14 let je aktivním skautem, od roku 2016 pořádá debaty o společnosti pro Skautský institut, občas píše články o mezinárodní politice či moderuje akce na nejrůznější témata. Přesah má i do byznysu - pracoval v bance, v rámci studentské organizace Aiesec vedl tříčlenný tým, avšak nejdelší dobu strávil v rámci obchodu s nemovitostmi. Budoucnost je nevyzpytatelná, nicméně v rámci studií na FSV UK by rád využil své dovednosti a zkušenosti k lepšímu průběhu studentských akcí, dal podnět k organizaci nových a pomohl zlepšit atmosféru mezi proaktivními studenty tak, abychom s láskou vzpomínali na vysokoškolská léta. Tak kdy začínáme?

 

 

Severoamerická studia

Tomáš Linhart

Tomáš

Teritoriální srdcař je v SIMSu druhým rokem. Po dokončení bakaláře zastupuje tu nejzápadnější katedru a kromě toho studuje ještě žurnalistiku na Hollaru. Jeho hlavním cílem je letos kromě níže zmíněných úkolů předávat zkušenosti mladším, pomáhat s organizací studentského života a snažit se napravovat nesmysly, co ho na FSV trápí. Loni se například povedl jedinečný úspěch v podobě navýšení počtu vidliček v jinonické menze! Rád poznává východ i západ a vydělaný peníze většinou obratem investuje do cestování. Taky si užívá sporty všeho druhu, ať už lyže nebo beachvolejbal, především ale fotbal - s dalšími třemi teritorialisty ze tří různých ročníků hraje za FC AC SK, nejlepší tým v Praze, tak je přijďte někdy podpořit!

úkoly: Facebook tým, sportovní turnaj IMS

 

 

Ruská a euroasijská studia

Josef Rauvolf

 

Joserf

„Ostřílený kozák“ institutu mezinárodních studií a student prvního ročníku jeho ruské specializace. Do SIMSu šel, protože chce reprezentovat svůj obor a zlepšit mu PR – #studovatRusko(aEurasii)jeCOOL ;). K IMS studuje ještě Bezpečnostní studia na IPS, protože se to dobře doplňuje. Má rád přírodu, balkánskou muziku a klezmer, Prahu a sám sebe. Rád poradí se stáží, studiem v zahraničí, nebo co dělat v Praze v nočních hodinách.

Čestní členové

Barbora Navrátilová

Janča Prokopjuková

Veronika Čechová

Michal Ostrý

Eliška Kačerová

Eliška Černovská