Současní členové

Teritoriální studia - Bc.

První ročník

Kristýna Jandová

Studentka prvního ročníku TS, pro kterou je momentální největší cíl dostat se do ročníku druhého. Když zrovna nepředstírá, že čte Dvě století střední Evropy, tak například shání divadla pro Budějovický majáles (skrytá reklama alert). V SIMSu funguje spíš jako psychická podpora nebo záložní produkční pomocná síla.

 

Anežka Kotková

Studentka 1. ročníku TS, která optimisticky věří, že studium dokončí dříve než dosáhne 26. narozenin. V SIMSU se bude starat o propagaci IMS na středních školách a společně s Danielem zapisovat vše, co se na schůzích SIMSU vymyslí. Ve svém volném čase se přes 10 let věnuje akrobatickému rokenrolu (ne neskáče salta), ráda poznává kultury jiných národů a miluje degustaci dobrého jídla (i tekutin). Největší záliba: kladení otázek.

Úkoly: zápis schůzí SIMSu, propagace IMS na SŠ

Vojtěch Michal (nebo Michal Vojtěch?) 

Student v prvním ročníku TS, který prorazil do SIMSu díky akčnímu programu. Na starost bude mít sportovní turnaj či milé povinnosti spojené s členstvím v Párty týmu! Volný čas nejraději věnuje sportu, jinak ho taky baví pití piva ve velkým, dělání memes, vyprávění, proč ho nebaví kapitalismus (takže když na něho narazíš, neostýchej se zeptat, anžto Ti velmi rád předá svoje absurdní odůvodnění), ježdění na kole po magistrále či prokrastinování na profesionální úrovni.

Úkoly: párty tým, sportovní turnaj IMS

Jana Mužíková

Studentka prvního ročníku TS. Je extrovertní a přátelská. Radost jí můžete udělat šálkem kávy. Mezi její koníčky patří nedostatek spánku a chození pozdě.

Úkoly: nástěnka v Jinonicích, tým 17. listopadu, párty tým, sportovní turnaj IMS

 

Daniel Paál

Obyvatel Čelákovic, Čech s maďarskými kořeny a Evropan. Studuje 1. ročník TS, takže je na univerzitě i v SIMSu podobným elévem jako Miloš Hrma v Ostře sledovaných vlacích. Baví jej historie, geografie a politika, sleduje sport, hraje stolní tenis a Dobyvatele, rád cestuje po ČR i Evropě, obzvláště vlakem. Jeho nejoblíbenějšími regiony jsou země V4 (ČR, SR, Polsko, Maďarsko) + Slovinsko a Pobaltí (Litva, Lotyšsko, Estonsko), učí se všechny tamější jazyky.
V SIMSu “dela vse, kar dela Pahor”. Ale vážně. Má na starosti zapisování schůzí, upozorňování na termíny zkoušek a odevzdání prací svého ročníku, organizaci PubQuizu, jejž ve svém volném čase pravidelně hraje.
Úkoly: zápis chůzí SIMSu, pubquiz IMS

 

Kristýna Sluková

Je studentkou 1. ročníku TS, tudíž je ještě plná ideálů a nadějí ohledně svého studia. Mimo studentky IMS je také fotografkou, cestovatelkou, úřednicí nebo milovnicí memes a černého humoru.  V SIMSu je fotografkou a správkyní instagramu.

Úkoly: fotografka a správkyně instagramu

 

Druhý ročník

Jakub Dolejš (Walter Ulbricht)

Místopředseda SIMSu

Student 2. ročníku MTS. Pochází z NDR, zaměstnání neznámé, ale pravděpodobně dělá to, na co vypadá. Něco s kamerou v ruce. Ve volném čase se věnuje kartáčování koberců, platónismu pro lid, upevňování Sovětského svazu a navazování diplomatických vztahů s ostatními studentskými spolky. Jeho životní modlou je Budoucí poblitolog. Jakub je abstinent (na rozdíl od ostatních členů studentské samosprávy).

 

Úkoly: komunikace s IMS PR oddělením, youtube kanál IMS, Facebook, spolupráce se studentskými spolky FSV

 

Daniel Kraus (George Soros)

Studuje druhým rokem MTS. Ve volném čase dělá grafiku a šíří sionismus. Má v oblibě organizování společenských akcí, hlavně pak protirežimní demonstrace. Kromě toho je i vášnivým židozednářem a proto se často věnuje psaní nových dílů Protokolů sionistických mudrců.

Úkoly: Facebook, Instagram, grafik SIMSu, tým 17. listopadu, spolupráce se studentskými spolky FSV, přednášky, den otevřených dveří IMS

 

Lukáš Filip

Lukáš je ve druhém ročníku MTS a podruhé je i v SIMSu. Minulý rok si vyzkoušel, že organizace studentského života ho baví i na VŠ a proto v ní bude pokračovat i v letošním roce. Nejvíc ze všeho ho baví cestování a učení se cizích jazyků, které pak rád využívá ke komunikaci při cestování, nebo k pobavení svých kamarádů u piva.

Úkoly: SIMS email, Instagram, tým 17. listopadu, výjezdní zasedání IMS, den otevřených dveří IMS, buddy program a PRAREAS

 

Ondřej Mikuš

Je studentem 2. ročník MTS a v SIMSu je letos poprvé. Rád cestuje, poflakuje se po kavárnách nebo pomáhá s přípravou společenských akcí.  Odborník přes pivo a jiné životodárné tekutiny. Věří, že bude platným členem spolku.

Úkoly: tým 17. listopadu, párty tým, den otevřených dveří IMS

 

Jakub Šmejkal

Jakub studuje druhý ročník na IMS a první ročník na MKPR a v SIMSu je již druhým rokem. Jeho hlavní doménou je správa facebooku a propagace IMS na středních školách. Dále vypomáhá i se sportovními akcemi, přednáškami a picími akcemi. Jako správný alkoholik se účastní každé párty, ale jako srdcový pivař se nejlépe cítí v hospodě u osmého půllitru piva.

Úkoly: Facebook, propagace IMS na SŠ, párty tým, sportovní turnaj IMS

 

Peter Václavík

 

Je študentom 2. ročníka MTS a v SIMSe je taktiež prvýkrát ako kolega Ondrej. Peter pochádza z malebnej Žiliny na severe Slovenska, je to človek mnohých záujmov. Zaujíma sa o politické dianie doma (Slovensko) ale aj v zahraničí. Rád chodí na zaujímavé prednášky po Prahe na rôzne témy, je obdivovateľ umenia a v neposlednom rade rád športuje. Peter dúfa, že v SIMSe bude užitočný člen a prinesie doň trochu slovenského elánu.

Úkoly: schůze vedení IMS, tým 17. listopadu, párty tým

 

Třetí ročník

Kristýna Jelínková

Kristýna je studentkou 3. ročníku Mezinárodních teritoriálních studií. V SIMSu je již druhým rokem a chce navázat na minulý rok. Cílem Kristýny je zvýšit počet vzdělávacích akcí a různých debat s inspirativními lidmi. Celkově by chtěla zvýšit povědomí studentů o všech různých akcích, či možnostech. Zároveň by chtěla, aby se ke studentům dostaly termíny odevzdání bakalářky a jiných věcí včas a ne den předem, jak je to u nás zvykem. Dalším cílem je větší propojení s ostatními studentskými spolky na FSV. Kristýna se ve volném čase věnuje hudbě, divadlu a má ráda cestování, politiku a degustaci dobrého vína s přáteli. Mezi její přednosti rozhodně nepatří sport, tudíž ji neuvidíte na sportovním turnaji běžet za míčem, ale rozhodně přijde tým MTS podpořit.

Úkoly: Instagram, tým 17. listopadu, přednášky

 

 

Kristýna Pelikánová

Kristýna studuje 3. ročník MTS. Kristýna bude pomáhat s čím bude potřeba a bude organizovat věci jako přednášky nebo akce 17. listopadu.

Úkoly: Instagram, tým 17. listopadu, přednášky

 

 

Agáta Renčová 

Je študentkou tretieho ročníku TS a v SIMSe je po prvý krát. Venovať sa bude organizácií prednášok pre študentov FSV. Zároveň je havloidný slniečkar, takže sa podieľa na organizácii 17. listopadu. Okrem vína a pravdoláskarstva má rada tanec, divadlo a cestovanie.
Úkoly: schůze vedení IMS, přednášky, tým 17. listopadu, buddy program a PRAREAS 

 

Sára Žáková 

Je studentkou 3. ročníku MTS a v SIMSu je už podruhé. Polosolvenka z Pece pod Sněžkou, trvale žijící v Praze. Jejím největším koníčkem je gastronomie, dokonce studuje dálkově “na kuchaře”. Taky proto má v SIMSu na starosti snídaně, stejně jako loni, takže se jistě máte na co těšit :D.  Dále bude organizovat párty a pivíčka, Výjezdní zasedání a pubquiz. Má ráda lidi a zábavu. Nikdy nepohrdne ničím, co obsahuje procenta.K dalším koníčkům patří lyžování, hudba a sledování politického dění (hlavně v Latinské Americe). Doufá, že pro SIMS bude přínosná a těší se na další rok plný zážitků.

Úkoly: párty tým, FSV snídaně, výjezdní zasedání IMS, pubquiz IMS, (den otevřených dveří IMS)

 

Česko-německá studia

Česko-německá studia

Martina Barnová

Martina právě nastoupila do prvního ročníku ČNS, stejně tak do SIMSu, protože proč nebýt u všeho, že? Ráda oslaví každou příležitost, která se objeví, seznamí se s novými lidmi a vyžívá se v deep debatách nad pivkem. Mezi její další koníčky patří cestování, čtení, volejbal a lyžování

Úkoly: Instagram, nástěnka v Jinonicích, tým 17. listopadu, párty tým

 

Tomáš Čevela

“Život je boj” a proto se Tomáš probojoval jak do druhého ročníku, tak i do SIMSu.Ve volných chvílích se věnuje své postupné emigraci do Svaté říše římské. Jeho oblíbenou činností je nadávání na SIS a organizování akcí spojených s alkoholem a přírodou. 

 

Úkoly: párty tým, sportovní turnaj IMS, výjezdní zasedání IMS, (schůze vedení IMS)

 

Michaela Němcová

Vice-chairman of SIMS

Míša studuje druhým rokem česko-německá studia a stejně tak je podruhé členem SIMSu, kde se aktivně zastává menšiny česko-německých studentů. V SIMSu by chtěla rozšířit povědomí o studijních oborech IMS mezi studenty středních škol a pokračovat v tradici výjezdního zasedání. Také ráda pomáhá organizovat snídaně, párty a jiné alko-akce. Kromě toho ji baví pečení, výletování, volejbal a má zálibu ve vymýšlení neproveditelných zlepšení ve všech oblastech. Oblíbený nápoj: víno.

Úkoly: schůze vedení IMS, propagace IMS na SŠ, párty tým, spolupráce se studentskými spolky FSV, výjezdní zasedání, den otevřených dveří IMS

Magisterské obory

Evropská studia

Honza Sochor

Pokladník SIMS

Honza je dnes již starou fosilní vykopávkou původně elánem nabitého studenta. V loňském roce byl předsedou SIMS 2018/2019, dnes se pomalu připravuje na odchod do akademického důchodu, čeká ho však ještě poslední štace, kterou jsou státnice. V letošním SIMSu spolupracuje společně s Jakubem Dolejšem na PR videích pro IMS. Jeho raison d’etre je v současnosti jeho přítelkyně Markétka, jejich pejsek Freya, naše Evropská unie a studium všeho spojeného energetikou.

Úkoly: komunikace s PR oddělením, youtube kanál IMS, SIMS email, pubquiz IMS

 

 

Německá a Rakouská studia

Bára Krempaská

Místopředsedkyně SIMSu

Bára je stálym členom SIMSu už od prvého ročníka bakalárskeho štúdia Česko-německých studií, ktoré minulý rok úspešne ukončila. Po celé roky sa snaží svoju extrovertnú a temperamentnú povahu Slovenky z východu využiť pri organizovaní rôznych akcií inštitútu a pomáhaním študentom v boji s administratívnymi problémami a zároveň tak viac vťahovať menšinu študujúcu odbory zamerané na Nemecko do diania na inštitúte. Okrem školy a trávenia času s kamarátmi veľmi rada varí a cestuje, s čím je spojený jej záujem o históriu, politické dianie a cudzie jazyky a kultúry.

Úkoly: SIMS mail, Instagram, párty tým, výjezdní zasedání IMS, buddy program a PRAREAS,

Ruská a východoevropská studia

Josef Rauvolf 

Josef v SIMSu zastupuje opomenutý prostor východní Evropy, divokého Balkánu, krásného Kavkazu, a širokých eurasijských stepí. Tento prostor se snaží propagovat skrze různé konference a přednášky od své katedry i jiných spolků mezi SIMSáky i ostatními studenty, jednoduše ho chce znovu udělat velkým (SSSR+). Proto se angažuje vytvářením přednášek a besed (pokud je zájem). Díky častým studijním pobytům v zahraničí je schopen poradit a pomoci.

Úkoly: přednášky

 

Západoevropská studia

Nick Ojo Omorodion

SIMS chairman

Nick obhajoval svůj mandát v SIMS již počtvrté, takže má bohaté zkušenosti a velké množství spojení. Letos v červnu dokončil bakalářský titul na MTS a pokračuje v magisterském studiu západoevropských studií. Protože je Nick ostříleným členem SIMS, letos zastává post předsedy. Nebojte se ho kontaktovat s jakýmkoli problémem nebo otázkou. Kromě organizování nejrůznějších akcí, zábavy s lidmi a dobrého piva (a vína, a skutečně všeho, co teče…), Nick také rád seriály, filmy, jazyky, vaření a sport. Jo, a od státnic se začal učit hrát na kytaru. :)

 

 

Teritoriální studia - distanční forma

Michal Ostrý

Byl by zázrak setkat se s Michalem ve škole. Studuje teritoriální studia dálkově a připojil se k SIMSu, aby pomohl svým distančním spolužákům zapojit se do života ia institutu. Pokouší se připojit ke schůzkám offline. 

 

 

Čestní členové

Bára Navrátilová

Eliška Černovská

Filip Šourek

Janča Prokopjuková

Verča Čechová

Matyáš Bubeník