SIMS 2021/2022

SIMS 2021/2022

V této sekci naleznete všechny aktuální členy SIMS seřazené podle ročníku a typu studia a čestné členy.

Aktuálně je předsedkyní SIMS Michaela Němcová a k ruce má místopředsednictvo skládající se z místopředsedy pro společenské akce, Lukáše Filipa, místopředsedkyně pro akademické záležitosti, Kláry Smitkové, a místopředsedkyně pro PR, Kristýny Slukové.

Teritoriální studia - prezenční forma

První ročník

Kalkusová

Studentka prvního ročníku oboru Teritoriální studia se silným zájmem o asijskou kulturu (především Jižní Korea a Japonsko). S ostatními členy se bude podílet na společenských akcích a akademických záležitostech.

Úkoly: pořádání společenských a akademických akcí, harmonogram roku

 

Kováčová

Študentka prvého ročníka Teritorálnych štúdií a roduverná vychodniarka. Pochádzam z východného Slovenska a ako to je u nás zvykom, mám rada rozprávať sa nad pivkom alebo chutným drinkom. Zaujímam sa o spoločenské a politické dianie, rada objavujem nové gastro koncepty a vo voľnom čase zo všetkého najradšej čítam a pijem kávu. Nikdy neprepasiem šancu dať si Negroni alebo French 75, no s najväčšou pravdepodobnosťou budem meškať.

Úkoly: pořádání společenských a akademických akcí, grafika, zápis schůzí SIMS

 

Vavanová

Jsem v prváku na teritoriálních studiích. Baví mě tančit, hrát si s hudebními nástroji, cestovat, kalit, vařit, konverzovat a tak. Ráda bych všechny tyto svoje vášně propojila s děním na institutu skrz svoje působení v týmu společenských akcí.

Úkoly: pořádání společenských akcí, mezispolková komunikace, PR

 

Stránský

Student prvního ročníku Teritoriálních studií. S velkým nadšením pro českou politickou scénu. Zároveň se zabývá Skandinávií a budoucností civilizace jako celku. Ve jménu těch, kdo ho volili, je připraven se podílet na plno v chodu SIMSu. Bude se starat a spolupracovat s ostatními členy na přípravách akcí, jak edukativních, tak alkoholových. Pokud se objeví jakýkoliv problém, neváhejte se na něho obrátit!

Úkoly: pořádání společenských a akademických akcí, Erasmus studenti

 

Druhý ročník

Diestler

Matyáš, nebo taky jen Maty studuje na IMS už druhým rokem, stejně tak dlouho se angažuje v SIMSu. Nejlépe mu je mezi lidmi, proto se v rámci svého členství zaměřuje na organizaci hospodských posezení a různých dalších společenských akcí. Má rád cestování po krásných a zajímavých místech, dění doma i ve světě a snahu pochopit jej, což je věc, která ho přivedla a nejvíce naplňuje při studiu IMS.

Úkoly: pořádání společenských akcí

 

Drobec

Je studentem druhého ročníku TS na Bc. Tenhle spolek má velmi velký potenciál, a proto si obhajoval post i do druhého funkčního období. Jeho milým kolegům bude pomáhat spíše v administrativních záležitostech IMS jako je například propagace IMS (DOD, merch apod.). Zároveň bude sloužit jako zapisující na schůzích IMS. I tyto pozice, byť pro mnohé z nás tolik nezáživné s porovnáním jiných aktivit, jsou velmi důležité a bude velmi rád, když se bude moci na nich podílet.

Úkoly: pořádání akademických akcí, schůze vedení IMS, merch 

 

Furch

Student již 2. ročníku Teritoriálních studií na FSV UK, jenž je v SIMSu prvním rokem a převážně se bude podílet na organizaci společenských akcí a mezi-spolkové komunikaci. Záliby má zejména v cestovní a jezení dobrého jídla, ve sportu a trávení kvalitního času s přáteli. V případě nejasností ve studijních záležitostech (především pro 1. ročník) se nebojte na něho obrátit. 

Úkoly: pořádání společenských akcí, mezispolková komunikace, PR

 

Lucovič

Student 2. ročníku Teritoriálních studií, milovník internetového bizáru a ananasu na pizze. V SIMSu jsem nováček, budu mít na starosti pomoc s organizací studentských akcí a komunikaci hlavně s mladšími ročníky, ať pro vás není IMS španělská vesnice. Při hodince volna týdně sportuju, cestuju a prokrastinuju, na to poslední bych si rád udělal patent.

Úkoly: pořádání společenských akcí, PR

 

Štolová

Studentka 2. ročníku TS, přesto je v SIMSu poprvé, jež baví akce a společnost lidí se v bude snažit angažovat “tak nějak všude” a těší se, až se spolu na nějaké akci uvidíte. Je přátelská, má ráda dobré vínko a hlavně tancování! Kdykoliv se na ní můžete s čímkoliv obrátit, ráda vám pomůže. :)

Úkoly: pořádání společenských a akademických akcí, PR

 

Třetí ročník

Košek

Jsem třeťák na IMS, zarytý odpůrce Comic Sansu a historicky jeden z nejmenších do Prahy naplavených Východočechů. Co mi ale chybí ve výšce, doháním srdíčkem, čehož hodlám využít v SIMSu, do kterého jsem se letos hlásil poprvé. Určitě mě tak uvidíte spoluorganizovat všemožné kulturní a společenské akce pro vás i erasmáky. No, co říct o sobě… Ve volném čase cestuju, lezu na stěně, dělám impro divadlo a neskutečně špatně drnkám na ukulele. Mám rád bafání dýmky při čtení Patočky, poslech Raye Charlese z gramofonu, hřátí se u krbu v dece z alpaky i spokojené předení po krevetách s koriandrem, ale ze všeho nejvíc miluju dobrou společnost, nadměrnou konzumaci (...doplň alkohol…) a hlasitý smích. Tak doufám, že letos k němu vytvoříme dost příležitostí :)

Úkoly: pořádání společenských akcí, Erasmus studenti 

 

Kraus

Daniel je letos v SIMSu už čtvrtým rokem, stejně tak na IMS. Za SIMS se dříve staral o Facebook a simsácké eventy, jeho hlavní rolí je ale grafik. Minulý rok se mu konečně podařilo vytvořit IMS mikiny, merch by chtěl letos ještě rozšířit o trička a plátěnky. V letním semestru se na chvíli přestěhuje do Anglie, odkud bude ale nadále aktivním členem spolku. Mezi jeho mimoškolní zájmy patří zejména popkultura, filmy, hudba a žurnalistika. Na IMS se nejvíce zajímá o Spojené státy, na které se primárně během studia zaměřuje. Většinou ho potkáte s panákem v ruce.

Úkoly: grafika, PR

 

Paál

Obyvatel Čelákovic, Polaban, Čech s maďarskými kořeny a Evropan. Aktuálně pomyslný velvyslanec IMS pro oblast pobaltských zemí - v zimním semestru studuje na Lotyšské univerzitě v Rīze v rámci pobytu Erasmus, jinak 3. ročník Teritoriálních studií, který snad po návratu během letního semestru zakončí úspěšnou bakalářskou prací a státnicemi, modlí se už teď. Během toho však bude v rámci SIMSu aktivně vykonávat veřejnou službu institutu, podobně jako předešlé dva roky.

Úkoly: komunikace se studenty, záštita a organizace vědomostních klání i pomoc s jinými akcemi, záskok pro Facebook + zapisovatel v záloze

 

Sluková

Místopředsedkyně pro PR

Kristýna studuje třetí ročník oboru Teritoriální studia. V SIMSu funguje již třetím rokem jako fotografka a správkyně našeho instagramu. Znovu se stala i místopředsedkyní pro PR. Na IMS ji nejvíce zajímá oblast severní Ameriky a výuka jazyků. Ve volném čase se nejvíce věnuje focení, čtení a hraní her.

Úkoly: fotografka, správce instagramu

Česko-německá studia

 Němcová

Předsedkyně SIMSu

SIMS pro mě už neodmyslitelně patří ke studiu na IMS, a tak jsem se letos počtvrté rozhodla zapojit do spoluutváření studentského života na naší škole. Jsem pro každou zábavu a o to více, když se na její přípravě můžu podílet. Na IMS máme skvělé lidi, díky kterým je vždycky úžasný pocit připravovat party, seznamovák, naší milovanou vodu nebo třeba jen posezení u pivka. V organizaci nejrůznějších akcí chci pokračovat i letošní rok, takže doufám, že po nedobrovolné covidové pauze se nám společnými silami zase podaří rozproudit IMS life, jak má být <3 Když mám zrovna volnou chvíli, ráda posedím s kamarády, zahraju nějakou deskovku, vyrazím na výlet nebo třeba peču. Jsem extrovertní, občas hlasitá a většinou usměvavá, takže už teď se těším na celý rok před námi a na společné zážitky :)

Úkoly: pořádání společenských akcí, schůze vedení IMS

 

Brabec

Nováček IMS v prvním ročníku bakaláře Česko-německých studií. S nadšením vstupuje do akcí všeho druhu, svými organizačními zkušenostmi od týdenního hudebního festivalu po neformální vzdělávací projekty chce přispět k rozvoji IMS. Ačkoliv se rád socializuje, jeho posláním je spíše práce v tabulkách a dokumentech, proto se věnuje převážně akademickým záležitostem a je také jedním ze zapisovatelů. Miluje hory a přírodu, ale kalendář mu umožňuje je spatřit převážně jen v instagramových příspěvcích.

Úkoly: pořádání akademických akcí, zápis schůzí SIMS

 

Mrázková

Karolína je studentka 2. ročníku Česko-německých studií a tento rok se věnuje primárně komunikaci se studenty v rámci PR týmu a správy e-mailu. Za svůj osobní cíl si stanovila komfortnější a příjemnější studium pro studenty ČNS, kteří se doposud (každoročně) potýkají s mnoha administrativními překážkami. I přes již zadané úkoly, ráda pomůže s čímkoliv a komukoliv. Ve svém volném čase se věnuje převážně hudbě, politice, vaření, filmu a módě.

Úkoly: PR, SIMS mail

Magisterské obory

Balkánská a středoevropská studia

Smitková

Místopředsedkyně pro akademické záležitosti

Klára je ve 2. ročníku magisterské specializace střední Evropa a Balkán. Po loňské premiéře v SIMSu, která ji naprosto nadchla, se i letos do spolku přidala a získala post místopředsedkyně. Dělá jí radost potkávat se s ostatními členy, pořádat akce pro ostatní studenty a zapojovat se do dění na institutu. 

Úkoly: pořádání akademických akcí, schůze vedení IMS

 

Filip

Místopředseda pro společenské akce

Lukáš je studentem 1. ročníku magisterské specializace střední Evropa a Balkán, v SIMSu je ale již počtvrté, protože byl členem i každý rok svého bakalářského studia. Letos tráví zimní semestr na Erasmu v Gdaňsku, ale i dálkově se chce podílet na činnosti samosprávy. Po svém návratu by pak chtěl pokračovat ve své práci na společenských akcích, ale i v jiných oblastech studentského života. Pokud to bude alespoň trochu možné, nevynechá žádnou “výjezdní” akci SIMSu.

Úkoly: pořádání společenských akcí, pokladník, SIMS mail

 

Evropská studia

Václavík

Peter je študentom prvého ročníka magisterského odboru Evropská studia a súčasťou SIMSu je už po tretíkrát. Ako po minulé roky, tak aj tento rok je odhodlaný aktívne sa zapájať do chodu študentského spolku, pokračovať v doterajšej práci a pomôcť mladším spolužiakom vždy, keď bude treba. Medzi jeho záľuby patrí diskutovanie o rôznych témach, politika ako európska tak medzinárodná, diplomacia, šport (basketbal), umenie, učenie sa cudzích jazykov, ako aj trávenie času s priateľmi a spolužiakmi. Peter taktiež veľmi rád spoznáva nové miesta a rád cestuje po Európe.

Úkoly: pořádání společenských a akademických akcí, PR

 

 Severoamerická studia

Baroš

André je dlouholetým sympatizantem/obdivovatelem všeho co dokázal SIMS za roky své existence zařídit, vybudovat a zkrášlit. Nyní se v něm konečně i ocitnul jako právoplatný člen a hodlá dělat vše pro to, aby atmosféra ve spolku i mimo něj zůstala profesionální avšak zábavná. I v době kovidové prosazuje co možná nejvíce společenských akcí a vyžití všeho druhu. Ve volném čase miluje turistiku, cestování a mezi jeho zájmy patří politika, automobily, film a zvířata. Je vždy pro každou zábavu.

Úkoly: pořádání společenských a akademických akcí

Teritoriální studia - distanční forma

Ostrý

Michala ve škole potkáte spíše jen náhodou. Dokončuje bakaláře distančních teritoriálek a do SIMSu se přidal, aby se pokusil početnou skupinu svých spolužáků zapojit do dění na IMS.

Úkoly: podpora distančních studentů, fotograf

Doktorské studium

Šindelář

Jakub studuje čtvrtým rokem doktorát Moderních dějin a je absolventem Západoevropských studií. Do SIMS se připojil, protože chce, aby měli i doktorandi zastoupení v samosprávě IMS a aby se měli na koho obracet s případnými problémy či návrhy na zlepšení podmínek svého studia. Je také místopředsedou České asociace doktorandek a doktorandů (ČAD), kde snaží se usilovat o zlepšení podmínek doktorátu v ČR.

Úkoly: podpora doktorandů

Čestní členové

Matyáš Bubeník

Jakub Dolejš

Anežka Kotková

Barbora Krempaská

Jan Kužela

Nick Ojo Omorodion

Jakub Šmejkal

Eliška Ullrichová

Sára Žáková