Round table "Wartime Ukraine and Ukrainians: Politics, Migration, and European integration"

Round table "Wartime Ukraine and Ukrainians: Politics, Migration, and European integration"

Kyiv School of Economics a Výzkumné centrum "Ukrajina v měnící se Evropě" působící na IMS FSV UK v rámci projektu REDEMOS pořádají kulatý stůl "Wartime Ukraine and Ukrainians: Politics, Migration, and European integration" v Praze ve středu 6. prosince.

Přechod Ruska k otevřené a plnohodnotné agresi postavil Ukrajinu a Evropu před řadu výzev. Proces pos-euromajdanovského vývoje Ukrajiny v posledních deseti letech tak kombinoval odpor vůči ruské agresi, vnitřní reformy a prosazování ukrajinského zastoupení na mezinárodní scéně.

Jak může Ukrajina jako napadená země vyhrát asymetrickou, ale existenční válku proti jaderné autokracii? Co je třeba udělat pro zachování a posílení ukrajinské demokracie, aby poválečná obnova země probíhala demokratickým a inkluzivním způsobem? Co bude motivovat Ukrajince v zahraničí k návratu do země? Jakým klíčovým výzvám budou čelit jednání o rozšíření EU a Ukrajiny? A jaké zkušenosti mohou EU a Ukrajina čerpat z předchozích vln rozšíření Unie a z jejího angažmá na západním Balkáně?

Kompletní program: zde

Místo konání: Smetanovo nábřeží 6, budova Hollar, Praha 1, posluchárna H212 
 

Těšíme se na Vás!